Еліта

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:

Елі́та (від фр. elite — найкраще, вибране) — невід'ємна частина соціуму, вибрані, найкращі, панівна верства.

Цитати[ред.]

  •  

Росія може мати скільки завгодно ядерних валізок, але оскільки 500 млрд. доларів російської еліти лежить в наших банках, ви ще розберіться, чия це еліта. Ваша або вже наша[1]?

  Збігнєв Бжезінський
  •  

Парадокс України в тому, що її еліта завжди представляла її гіршу частину, хоча має бути навпаки[2]

  Лесь Подерв'янський
  •  

Побудова української держави була мозольна і важка. Трагедією цього народу було те, що він майже не мав еліт[3].

  Даніель Бовуа
  •  

Політична еліта України мені, як письменнику, важлива, бо вона мукає химерною мовою. Я думаю, що Михайло Зощенко сидів би в Раді і ловив кожне слово. Але не тільки Зощенко. В українців є свій геній оповіді — Василь Стефаник. За трагічним збігом обставин мільйони українців не в змозі повноцінно виразити себе жодною мовою. Свою ранню книгу лірики Володимир Маяковський назвав «Просте як мукання». Дотепна назва. Проблема сучасної України — це просто мукання. Україні терміново потрібен логопед. Його ім'я — Українська Мова.

 

Политическая элита Украины мне, как писателю, интересна, поскольку она мычит на причудливом языке. Я думаю, что Михаил Зощенко сидел бы в Раде и ловил каждое слово. Но не только Зощенко. У украинцев есть свой гений сказа — Васыль Стефанык. По трагическому стечению обстоятельств миллионы украинцев не в состоянии полноценно выразить себя ни на одном языке. Свою раннюю книгу лирики Владимир Маяковский назвал «Простое как мычание». Остроумное название. Проблема современной Украины — это просто мычание. Украине срочно нужен логопед. Его имя — Украинский Язык[4].

  Ігор Померанцев
  •  

У вас не змінилась еліта і революцію не можна вважати завершеною. Просто раніше у вас було «Е2-Е4», а тепер «Е6-Е7». Я говорю про тих, хто приймає рішення. Після жовтневої або Великої французької революції, наприклад, до влади приходили зовсім нові люди, хай навіть вони мені не подобаються. Після 18-го року в Україні революції не відбувалося, у вас є звичайна спадкоємність еліт[5].

  Каха Бендукідзе
  •  

Еліта приборкує Хама або зріднюється з ним[6].

  Роман Коваль
  •  

Культурна еліта важлива у суспільстві. … Мають бути особистості-орієнтири, що мають давати альтернативний приклад своєю поведінкою, своєю біографією та досягненнями. … Зараз, наприклад, в нашій культурі найяскравіший орієнтир — Поплавський. Це нормально чи ні — не знаю, подивимось що вийде[7]. — На питання про баланс культурних і політично-бізнесових культур, а також питання про суспільного лідера.

  Андрій Курков
  •  

Бути елітою — це не їздити на мерседесі з номерами ВР, бути елітою — це думати, як еліта, жити за цими правилами і створювати ці правила. І доки перші особи держави цього не зрозуміють, нічого європейського, окрім географічного розміщення, Україна не матиме[8].

  Ігор Єремеєв

Примітки[ред.]


Bookmark-new.svg