Вагітність

Матеріал з Вікіцитат
Gustav Klimt, "Hoffnung" (1903)
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Вагі́тність у люди́ни — період, коли зародок розвивається всередині матки жінки. Починається із зачаття і закінчується народженням, триває приблизно 40 тижнів. Після зачаття у жінки припиняються менструації.

Цитати про вагітність[ред.]

  •  

Уявляєш, якщо в тобі зародиться нове життя, каже він, роздягаючи мене. Я уявляю, бо мені це снилося. Я уявляю, як носити, родити, ростити, але, може, краще хай воно зароджується не в мені? Нехай народжують інші. Поки не хочеш? Любий, а де наші презервативи? Я ж кажу: ні! А він: я ж тебе люблю. А я: і як одне в’яжеться з іншим?[1]«Гетерозиготна жінка виходить заміж»

  Любов Якимчук
  •  

Не знаю, як кому, а мені вагітною бути подобається. Як там було в мультику? Хочеш — морозиво, хочеш — пірозиво. Бо все тобі можна, навіть трошки кави з чорним шоколадом, якщо тиск упаде, як Берлінська стіна. І всі за сценарієм ходять і дують на тебе, а ти собі потай посміхаєшся і займаєшся всім, чим звикла – з чистою совістю відмовляючись від неприємної роботи. Бо ж ти тепер не просто ти, а та, котрій навіть місцем у громадському транспорті диктор наказує поступатися. Ти Вагітна.[1]«Пузяка як двигун прогресу»

  Ірена Карпа
  •  

…на якомусь глибшому метафізичному рівні раз пережита вагітність ніколи не минає, не перестає бути: вона безнастанно належить цілому моєму тілу; так само й тіло, що відкрило себе до зачаття й народження нового життя, навіть після пологів, уже до кінця наповнившись і віддавши, залишається безнастанно відкритим.[1]«Моя війна і моє світло»

  Маріанна Кіяновська
  •  

Уперше малеча заворушилася вночі, коли Леся спала, спочатку їй здалося, що це вона сама: стрибає через щось, смикається нога, так буває уві сні, ти думаєш, що стрибаєш, і це відчуття народжується десь усередині, в животі. Так було і цього разу, але вже за мить після пробудження Леся збагнула, що це зробив хтось інший, не вона. І яким то було полегшенням чітко знати, що він справді у ній, що він – живий та рухливий, що за допомогою рухів може спілкуватися зі своєю полохливою матусею.[1]«Жінки, що проковтнули місяць»

  Лариса Денисенко
  •  

Вагітність має бути зареєстрована. Про це турбується жіноча консультація. Не маючи жодного досвіду спілкування з подібними інстанціями, жінка і тут мусила виштовхнути себе із зони комфорту. Все ускладнилося ще й тим, що гінеколог, який мав вести вагітність, виявився молодим чоловіком. Щоправда, трохи згодом якраз це обернулося великою перевагою: гінеколог не говорив зайвого, не виявляв надмірних емоцій, не залякував і не порівнював пацієнтку із собою. До речі, про пацієнтку. Досі в усіляких медичних реєстраційних картках «вагітна» пишуть у графі «Діагноз».[1]«Як кості ростуть в утробі вагітної…»

  Галина Петросаняк
  •  

Я вагітна. Звучало дивно. Щось зі мною відбувається вперше. Звісно, знаю, як виглядають вагітні, не раз бачила, але себе такою уявити чомусь не могла. Та час ішов, і вже зовсім скоро я вже не могла уявити себе невагітною.[1]«Бог є любов»

  Христина Козловська
  •  

Кажуть, що дитина — це зв’язок між батьком та матір’ю. Я не відчуваю. Можливо, коли вона народиться, то все буде інакше з отим зв’язком, але зараз — ні. Є вона, є я. І немає тебе, батька моєї дитини.[1]«Ти – батько моєї дитини»

  Ольга Деркачова

З Біблії[ред.]

  •  

Мої кістки не були сховані від тебе,
коли ти творив мене таємно,
коли ткав мене в утробі.
Очі твої бачили мій зародок,
у книзі твоїй були записані дні,
коли мали формуватись усі його частини,
хоча жодної з них ще не було.[2]Про Бога Єгову (Ягве). Псалом 139:15-16.

  Цар Давид

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

  • Біблія. Переклад нового світу. — Brooklyn, New York: Watch Tower Bible and Tract Society of New York, Inc, 2014. — 1797 с.