Бригіда Шведська

Матеріал з Вікіцитат
Бригіда Шведська
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Св. Бриґіда Шведська (швед. Birgitta, 1303, Фінстад, Швеція — 23 липня 1373, Рим) — католицька Свята, покровителька Європи, засновниця ордену бригідок.

Цитати[ред.]

  •  

Божа мудрість грунтується не на книжних знаннях, а на добрих учинках[1].

  •  

Слова мої, мов жир, травляться швидше, якщо всередині є тепло, а якщо нема тепла, падають і не досягають нутра. Якщо люди їдять і смакують їх із палаючою любов’ю до мене, ситніші вони прагненням неба і щастям внутрішньої божественної любові й тішаться в милості моїй. А ті, хто слів моїх не почув, наче жир у роті тримали. Який скоро виплюнули й розтоптали ногами, не вкусивши. Так, словами моїми гидують деякі люди, бо не мають смаку і солодощі духовної[2].

Про Бриґіду Шведську[ред.]

  •  

Візії Бриґіди стали усуспільненими: описані нею картини Чистилища, страстей Христових і Різдва є основою візуального канону[3]. — З есею «Бриґіда Шведська»//«Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві»

  Ганна Улюра
  •  

Орден бригідок виник уже по її смерті, але статут писала вона сама, й це один із перших випадків, коли такий текст створила жінка. Чин бригідок, єдиний із встановлених жінкою, функціонує відтоді безперервно[2]. — З есею «Бриґіда Шведська»

  — Ганна Улюра
  •  

Рівень довіри до неї був дуже високим. Її текст сприймався на рівні з Біблією, але мав переваги: його можна було залучити до конкретних політичних дискусій і правових суперечок (так часто й робили). Вона була переконлива у своїх творах – зараз можемо сказати, що й за рахунок суто літературної майстерності[2]. — З есею «Бриґіда Шведська»

  — Ганна Улюра

Примітки[ред.]

  1. 365 думок на добрий день / уклад.: А. Щепанська, Д. Лука SSP, Л. Кіндратович. — Львів: Видавництво Святого Павла, 2018; Видавництво "Свічадо", ISBN 978-966-938-245-0
  2. а б в Ніч на Венері, 2020, с. 28
  3. Ніч на Венері, 2020, с. 27

Джерела[ред.]