Ашока

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ашока
Ashoka's visit to the Ramagrama stupa Sanchi Stupa 1 Southern gateway.jpg
Wikipedia-logo-v2.svg Стаття у Вікіпедії
Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Ашо́ка (санскр. अशोक, бл. 273 до н. е. — бл. 232 до н. е.) — третій імператор найбільшої в історії Стародавньої Індії держави Мауріїв, правитель Індії. Творець імперії з територією від Кашміру і Непалу до Майсура. Підкорив територію сучасного Афганістану. Пропагандист буддизму. Перейшов з джайнізму в буддизм. Але державною релігією буддизм не став.

Цитати[ред.]

  •  

Всі люди мої діти. Все чого я бажаю для своїх дітей, а я бажаю їм багатства і щастя в цьому світі і в наступному, того я бажаю і для всіх людей[1].

  •  

Ідіть і дбайте про благо і добробут багатьох, в співчутті до світу[1].

  •  

Перемога Дхарми приносить любов і вдячність. Улюблений Богами вірить, що, навіть маленька перемога любові приносить велику нагороду в іншому світі[1].

Цитати про Ашоку[ред.]

  •  

Серед десятків тисяч імен монархів, що заповнюють сторінки історії, їх величностей, їх світлостей, королівських високостей і тому подібних, ім'я Ашоки світить майже як самотня зірка. Всюди, від Волги до Японії, його ім'я оточене пошаною. Китай, Тибет і навіть Індія, хоча вона і відійшла від його вчення, зберігають перекази про його велич. Людей, які дбайливо зберігають пам'ять про нього, більше, ніж таких, які хоча б з чуток знають про Костянтина або Карла Великого[1].

  Герберт Уеллс

Примітки[ред.]


Bookmark-new.svg