Перейти до вмісту

Афганістан

Матеріал з Вікіцитат
Прапор Афганістану
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Афганіста́н (пушту افغانستان, узб. Afg'oniston), повна офіційна назва Ісла́мська Респу́бліка Афганіста́н (пушту د افغانستان اسلامي جمهوریت, тадж. Ҷумҳурии Исломии Афғонистон, узб. Afg'oniston Islom Respublikasi) (від Upa-Ghana-Stan санскритом «земля об'єднаних племен») — країна на півдні Центральної Азії, що межує з Таджикистаном, Туркменістаном і Узбекистаном на півночі, з Іраном на заході та Пакистаном на півдні і сході. Столиця — Кабул. Офіційні мови — пушту, узбецька і дарі. Грошова одиниця — афгані.

Цитати[ред.]

  •  

Афганістан — це ж не тільки про Талібан. Він не лише про торгівлю опіумом, тероризм і подібні речі. Я дуже сподіваюсь на те, що після моїх книг люди глибше розумітимуть Афганістан, більш тонко його сприйматимуть. Усвідомлять, що Афганістан — це дещо набагато складніше, аніж те, що вони бачили по в телевізорі[1].

  Халед Госсейні
  •  

Наш [Афганістану] народ, як, мабуть, жоден інший в світі, втомився воювати. Ми жити хочемо по-людськи, розумієте[2]?

  Ахмад Шах Масуд
  •  

Я переконана, що багатьом державам світу вигідна війна в Афганістані, тому вона йде так довго і ніяк не може закінчитися. А ті, хто хоче миру в нашій країні, ніяк не можуть досягти цієї мети[2].

  Цазана Разай

Примітки[ред.]