Перейти до вмісту

Іванчук Василь Михайлович

Матеріал з Вікіцитат
Іванчук Василь Михайлович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Васи́ль Миха́йлович Іванчу́к (нар. 1969) — український шахіст. Віце-чемпіон світу за версією ФІДЕ 2002 (у фіналі поступився українцеві Пономарьову). Чемпіон Європи 2004. Чемпіон світу з бліцу 2007.

Цитати

[ред.]
  •  

Фактично, є самі партії, а є проміжок між партіями. Для мене більшою проблемою є друге — очікування, мандраж, сподівання, хвилювання. Тому, може, мені краще грати в таких турнірах з швидких шахів, які закінчуються за один-два дні: відіграв в один день партій 26, як в бліці, і все — викинув це, як кошмар, і починаєш щось нове. Але не всі турніри — такого плану, і в класичні шахи я теж хочу грати — значить, треба готуватися і витримувати напругу між партіями. Особливо це непросто, коли турнір відповідальний, а складається не так добре, як би того хотілось[1].

  •  

Я вважаю, що я досі можу стати чемпіоном світу, але тільки за умови, що я розглядатиму цей чемпіонат і відбіркові до нього змагання як звичайні турніри, нічого особливого. Тоді я зможу готуватися.
По собі я знаю — коли турнір дуже важливий, то все, готуватися я не можу — чи сиджу я за комп'ютером, чи за шахівницею. Трохи спадає це напруження — повертається бажання до шахів, з'являються нові ідеї. Чому це так — я не знаю[1]. — 2011 р.

  •  

Я пройшов через купу різних комп'ютерних залежностей. Остання — це гра в шашки. Я просто заходжу на сайт і граю в шашки годинами, доки вже не встаєш з-за столу, і голова в тебе квадратна. Я ще сьогодні, перед тим, як іти на інтерв'ю, зайшов на сайт, зіграв партію, програв її і сказав собі: «Все! Більше я не граю в шашки! Закінчилося!». Я відчув, що то добрий знак, що я ту партію програв, і я вдячний своєму супернику, що він її виграв.
А от в шахи я по Інтернету не граю. Очевидно, шахи я сприймаю, як щось більш серйозне, і тому не граю в бліц по Інтернету. Я знаю, що є гросмейстери, які так грають, але вважаю, що мені це пішло б тільки на шкоду[1].

  •  

Я вивчав різні іноземні мови. Знаю англійську, іспанську, турецьку — хоча останнім часом не мав для турецької практики. Польську я непогано розумію, але говорити правильно важко — скажімо, «Ґржегорж» просто так не вимовиш.
Ще — читання різних цікавих книжок, походи в театр, просто походи в цікаві місця. Дуже люблю ходити на книжковий базар біля пам'ятника Федорову — там я можу години проводити, дивитися книжки, спілкуватися з людьми. Взагалі я відчуваю, що мені не вистачає трохи спілкування, бо шахи в мене виробили замкнутий спосіб життя. У шахах є постійна конкуренція, важливо не показувати свої слабкості, і це мені в житті трохи зашкодило, мені бракує спілкування з людьми. Останнім часом я намагаюсь покращити цю ситуацію[1]. — Про хобі.

  •  

Вірменія — взагалі шахова країна, мені дуже подобається там бувати. Щоразу, як я туди приїжджаю, відчуваю якесь особливе натхнення — чи то в Єревані, чи то Джермуку. Щоправда, чомусь в Карабаху я не грав так добре — там якісь конфлікти відбуваються, і це впливало на мою гру[1].

  •  

Мені сподобався серіал. У ньому намагалися показати внутрішній світ шахіста, особливо в останніх серіях. І це дуже гарно вдалося, як Бет Гармон захищає себе від усього того, що їй непотрібно, від різних ідей, від релігійних організацій чи від ідей боротьби зі світовим комунізмом. Вона хоче зосередитися на шахах, робити свою роботу, на інтуїтивному рівні має свій унікальний світ, який несхожий на світ інших людей і повинна захищати цей світ від непотрібного впливу. Це мені дуже сподобалося[2]. — Про мінісеріал «Ферзевий гамбіт».

  •  

Образ цієї головної героїні гарний. Навіть хотілося б, щоб жінки-шахістки ставилися до шахів з такою повагою, як Бет Гармон[2]. — Про мінісеріал «Ферзевий гамбіт».

Цитати про Іванчука

[ред.]
  •  

Особливо хочу відзначити виступ Іванчука. 30 років на вершині — це ж неймовірно! Мене він в сьомому турі просто переграв. Я не бачив інші його партії, але якщо він їх грав так само, як зі мною, то повністю заслужив перемогу[3]. — Про чемпіонство Іванчука зі швидких шахів у 2017 р.

  Магнус Карлсен

Примітки

[ред.]