Ферзевий гамбіт (мінісеріал)

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
TheQueensGambitCropped.png

«Ферзевий гамбіт» (англ. The Queen's Gambit) — драматичний мінісеріал американського режисера і сценариста Скотта Френка. В основу мінісеріалу ліг однойменний роман Волтера Тевіса (англ. Walter Tevis) 1983 року. Консультантами творців фільму стали колишній чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров та тренер з шахів Брюс Пандольфіні.

Цитати з фільму[ред.]

  •  

Шахи – це не завжди змагання. Шахи можуть бути мистецтвом. 64 клітини, але це – цілий світ[1]. — Бет Гармон, головна героїня

Цитати про фільм[ред.]

  •  

Вся суть персонажа в тому, що вона дуже жіночна й чарівна. На вулиці 50-ті й 60-ті — це гламурний період[2].

  — Денієл Паркер, художник стрічки
  •  

Всього за 28 днів після прем'єри серіал «Ферзевий гамбіт» подивилися 62 млн. підписників. Це рекорд в історії сервісу - так швидко таку кількість переглядів не набирала ще жодна стрічка[3]. — заява Netflix

 

A record-setting 62 million households chose to watch The Queen’s Gambit in its first 28 days, making it Netflix's biggest scripted limited series to date[4].

  •  

Я одночасно задоволений і приголомшений відгуком. Це просто далеко за межами того, що будь‑хто з нас міг уявити.... Ми дуже вдячні, що багато хто знайшов час, щоб подивитися наше шоу[5]. — з коментаря у The Hollywood Reporter

 

I am both delighted and dazed by the response. It's just all way beyond what any of us could have imagined... We are most grateful that so many took the time to watch our show[6].

  — Скотт Френк, режисер стрічки
  •  

Його ходи не завжди ідеальні, але завдяки магнетичному виконанню Ані Тейлор-Джой, неймовірно реалізованим деталям епохи й емоційно грамотному сценарію, Хід королеви — це абсолютна перемога[7]. — укладачі рейтингу сайту Rotten Tomatoes

  •  

Мені сподобався серіал. У ньому намагалися показати внутрішній світ шахіста, особливо в останніх серіях. І це дуже гарно вдалося, як Бет Гармон захищає себе від усього того, що їй непотрібно, від різних ідей, від релігійних організацій чи від ідей боротьби зі світовим комунізмом. Вона хоче зосередитися на шахах, робити свою роботу, на інтуїтивному рівні має свій унікальний світ, який несхожий на світ інших людей і повинна захищати цей світ від непотрібного впливу. Це мені дуже сподобалося[8].

  Василь Іванчук, гросмейстер
  •  

Образ цієї головної героїні гарний. Навіть хотілося б, щоб жінки-шахістки ставилися до шахів з такою повагою, як Бет Гармон[8].

  — Василь Іванчук, гросмейстер
  •  

Сам факт появи цього серіалу мене дуже радує. Звичайно, і раніше були фільми про шахи – «Ігри чемпіонів» («Жертвуючи пішаком») один з останніх. Але у «Ферзевому гамбіті» блискуче показаний світ шахів, який в інших фільмах неабияк віддає «грушами на вербі»[9].

  — Павло Ельянов, гросмейстер

Примітки[ред.]


Bookmark-new.svg