Перейти до вмісту

Чубайс Анатолій Борисович

Матеріал з Вікіцитат
Чубайс Анатолій Борисович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Анато́лій Бори́сович Чуба́йс (рос. Анатолий Борисович Чубайс; нар. 16 червня 1955, Борисов, Білорусь) — російський політик і державний діяч, в 1991–1998 займав різні керівні посаді в уряді РФ; ідеолог і провідник російських ліберальних економічних реформ і зокрема так званої «ваучерної приватизації». Генеральний директор державної корпорації «Російська корпорація нанотехнологій» (з 2008 року). З 2011 року голова правління ВАТ «Роснано».

Цитати

[ред.]
 •  

Я нормальна людина. Розумію, в це важко повірити, але вже повірте.

 

Я нормальный человек. Понимаю, в это трудно поверить, но уж поверьте.[1]

 •  

Я ненавиджу радянську владу. Більш того, я мало що в житті ненавиджу так, як радянську владу. І особливо її пізню стадію. У моєму житті нічого омерзенніше, ніж пізня радянська влада, не траплялося. При всіх претензіях до того, що відбувається в країні зараз.

 

Я ненавижу советскую власть. Более того, я мало что в жизни ненавижу так, как советскую власть. И особенно ее позднюю стадию. В моей жизни ничего омерзительнее, чем поздняя советская власть, не случалось. При всех претензиях к тому, что происходит в стране сейчас.[1]

 •  

А ми нікого не відключаємо! Ми взагалі нікого не відключаємо. Ми включаємо тим, хто платить.

 

А мы никого не отключаем! Мы вообще никого не отключаем. Мы включаем тем, кто платит.[1]

 •  

В силу специфіки нашої політики будь-яка аналітика носить антидержавний характер.

 

В силу специфики нашей политики любая аналитика носит антигосударственный характер.[1]

 •  

Я бачу себе в якості почесного пенсіонера російського значення. Мрію і рахую дні.

 

Я вижу себя в качестве почетного пенсионера российского значения. Мечтаю и считаю дни.[1]

 •  

Ми (держкорпорація нанотехнологій «Роснано») — організація з грошима, з кешем, ми — організація без кредитів, ми — організація без застав, взагалі без яких би то ні було обтяжень і ми, звичайно, ну просто в шоколаді.

 

Мы (госкорпорация нанотехнологий "Роснано") — организация с деньгами, с кэшем, мы — организация без кредитов, мы — организация без залогов, вообще без каких бы то ни было обременений и мы, конечно, ну просто в шоколаде.[1]

 •  

Якщо ти доцент, професор, завкафедрою в профільному напрямку і у тебе немає свого бізнесу, так на біса ти мені потрібен взагалі?

 

Если ты доцент, профессор, завкафедрой в профильном направлении и у тебя нет своего бизнеса, да на кой чёрт ты мне нужен вообще?[1]

 •  

Приватизація в Росії до 1997 року взагалі не була економічним процесом. Вона вирішувала головне завдання — зупинити комунізм. Це завдання ми вирішили.

 

Приватизация в России до 1997 года вообще не была экономическим процессом. Она решала главную задачу — остановить коммунизм. Эту задачу мы решили.[1]

 •  

Не Заходу судити! Мало що розуміє в цьому Захід. Ми займалися не збиранням грошей, а знищенням комунізму.

 

Не Западу судить! Мало что понимает в этом Запад. Мы занимались не сбором денег, а уничтожением коммунизма.[1]

 •  

Місія Росії — побудова ліберальної імперії.

 

Миссия России — построение либеральной империи.[1]

 •  

Якщо всього кілька днів тому тут, в нашому місті, люди йдуть з плакатом «Доб'ємо п'яту колону», а сьогодні вбивають Нємцова, давайте задумаємося — що станеться завтра?

 

Если всего несколько дней назад здесь, в нашем городе люди идут с плакатом «Добьем пятую колонну», а сегодня убивают Немцова, давайте задумаемся — что произойдет завтра[2]?

 •  

Так влаштоване російське життя — когось садять, когось підривають. — Під час дебатів з Олексієм Навальним на телеканалі «Дождь».

 

Так устроена российская жизнь — кого-то сажают, кого-то взрывают[3].

Примітки

[ред.]