Перейти до вмісту

Західна цивілізація

Матеріал з Вікіцитат
Класична карта західної цивілізації
Вікіпедія
Вікіпедія

Західний світ або західна цивілізація — сукупність культурних, політичних та економічних ознак, що об'єднує країни Європи, Америки та Океанії та виділяє їх на тлі інших держав світу.

Цитати

[ред.]
  •  

Нема такого поняття як західна чи європейська цивілізація, а є сучасна цивілізація, яка чисто матеріальна. Європейці, доки не потрапили під вплив сучасної цивілізації, мали багато спільного з людьми зі Сходу. — 1909 рік

 

There is no such thing as Western or European civilization, but there is a modern civilization, which is purely material. The people of Europe, before they were touched by modern civilization, had much in common with the people of the East[1].

  Магатма Ґанді
  •  

Захід завжди діє поступально за принципом жаби в гарячій воді. Якщо жабу кинеш у гарячу воду, вона відразу вистрибне, якщо ж її покласти в холодну воду, а потім довести до кипіння, то тварина звариться і сама цього не помітить.

 

Запад всегда действует поступательно по принципу лягушки в горячей воде. Если лягушку бросишь в горячую воду, она сразу выпрыгнет, если же ее положить в холодную воду, а затем довести до кипения, то животное сварится и само этого не заметит[2].

  Вероніка Крашеніннікова
  •  

Багато держав західного світу, це приємно чи неприємно чути, добровільно відмовилися від значної частини свого суверенітету. У тому числі — це наслідок блокової політики. […] Складно домовлятися з людьми, які навіть удома розмовляють між собою пошепки, бо бояться, що їх американці підслуховують. Це не жарт, це не просто вислів. Послухайте мене, я серйозно говорю, це не жарти.

 

Многие страны западного мира, это приятно или неприятно слышать, добровольно отказались от значительной части своего суверенитета. В том числе — это результат блоковой политики. […] Сложно договариваться с людьми, которые даже дома разговаривают между собой шёпотом, потому что боятся, что их американцы подслушивают. Это не шутка, это не фигура речи. Послушайте меня, я серьёзно говорю, это не шутка[3].

  Володимир Путін
  •  

Майже до наших днів, і можливо сьогодні, зміни в культурах розвиваються в одному напрямку: від заходу до незахідного світу. У результаті незахідні думки не зробили великого внеску у досягнення сучасної високої думки і культури. Переконання у перевазі своєї нації, підкріплене нарізними гвинтівками і канонірськими човнами, зробило європейців менш толерантними до іноземних культурних впливів[4].

  Вільям Маккнілл
  •  

Це цілий комплекс, який включає політичний плюралізм (численні держави, поділ влади), капіталізм, свободу думки, науковий метод, верховенство права і захист власності, демократію.[5].

  Ніл Ферґюсон

Примітки

[ред.]
  1. Richard L. Johnson, Gandhi's Experiments with Truth: Essential Writings by and about Mahatma Gandhi. Lanham, MD: Lexington Books, 2006, p. 87.
  2. Esquire. Цитата дня. 06/02/2014.
  3. Диалог с Президентом России – просто о сложном
  4. Мак-Нил У. Восхождение Запада. История человеческого сообщества (Териториальное расширение) / The Rise of the West: A History of the Human Community. — М., 2004 (рос.)
  5. Ферґюсон, Ніл. Цивілізація. Як Захід став успішним / пер. Вячеслав Циба. К.: Наш Формат, 2017. — 488 с.