Перейти до вмісту

Природничі науки

Матеріал з Вікіцитат
Природничі науки
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Природни́чі нау́ки — галузі науки, що вивчають явища навколишнього світу в живій та неживій природі.

Цитати[ред.]

  •  

З усіх істинних наук, як твердять Арістотель і Авероес, наші математичні науки найістинніші і мають перший ступінь вірогідності, решта природничих наук іде за ними.

  Л. Пачолі[1]
  •  

Те, що ми називаємо фізикою, охоплює групу природничих наук, які базують свої поняття на вимірах, причому проблеми й твердження фізики можна математично сформулювати. Отже, ділянкою фізики є та частина суми нашого знання, яку можна викласти в математичних термінах.

  А. Ейнштейн[2]
  •  

Жодна природнича наука, якщо йдеться не про збирання сирового матеріалу, а про справжню творчість, не обійдеться без математики, матері всіх наук.

  В. А. Стеклов[3]
  •  

Математика не тільки приготує учня до вивчення природничих наук, не тільки навчить його мислити правильно й послідовно: вона ще, крім того, виховає в ньому безстрашного працівника, для якого праця і нудьга стануть взаємно несумісними поняттями.

  Д. І. Писарев[4]
  •  

У математиці порівняно з іншими природничими науками є одна щаслива перевага: для розвитку більшості її розділів не потрібні лабораторії, науково-допоміжний персонал, експедиції. Треба мати тільки час для досліджень та інформацію про те, що робиться в науці.

  І. Г. Петровський[5]
  •  

Неспростовність — ім'я твоє, математико. Нехай представник природничих наук задовольняється очевидністю, — математикові потрібні докази.

  У. В. Куайн[6]
  •  

Як властиво природничій науці прищеплювати смак до спостережливості, то так само й математиці властиво, майже від самого її висхідного моменту, стимулювати здібність до творчості.

  Дж. Сільвестр[7]
  •  

Всяка математична теорія має неодмінно поєднувати в собі могутність методу, яка зумовлює можливість застосувань до природничих наук, і красу та стрункість, таку привабливу для розуму.

  В. Сойєр[8]
  •  

Геометрія — це справжня природнича наука, тільки простіша, а отже, и досконаліша, ніж будь-яка інша.

  О. Конт[9]

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

Математика в афоризмах, цитатах і висловлюваннях / Н. О. Вірченко. — Київ: Вища школа, 1974. — 272 с.