Перейти до вмісту

Національна ідея

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія

Націона́льна іде́я — акумулятор прогресивних національних програм, політичних ідей, гасел, цінностей, рушій національного прогресу, основа національно-визвольних рухів, національної самосуверенізації. Національна ідея становить платформу національної ідеології, визначає теоретичні засади національної свідомості.

Цитати

[ред.]
  •  

В'ячеслав Липинський писав, що українці – народ літератури. Це правда. У боротьбі за виживання нашої бездержавної нації з'явилися титани духу, письменники й політичні пророки Тарас Шевченко та Іван Франко, що акумулювали в своїй творчості енергію української народної культури, поєднали її з біблійними, універсальними мотивами і на новій основі відродили нашу національну ідею[1].
«Енергія культури» (лекція) (2004)

  Дмитро Павличко
  •  

У кожного народу є своя велика національна ідея, одна і та ж ідеясвітове панування. Тільки у росіян — інша, діаметрально протилежна: не допустити реалізації великих національних ідей решти всього світу!

 

У каждого народа есть своя великая национальная идея, одна и та же идея — мировое господство. Только у русских — другая, диаметрально противоположная: не допустить реализации великих национальных идей всего остального мира[2]!

  Іван Охлобистін

Див. також

[ред.]

Примітки

[ред.]