Перейти до вмісту

Малахов Віталій Юхимович

Матеріал з Вікіцитат
Малахов Віталій Юхимович
Стаття у Вікіпедії

Віта́лій Юхи́мович Мала́хов (19 липня 1954, Львів, УРСР — 4 листопада 2021, Київ, Україна) — український театральний режисер, художній керівник-директор Київського драматичного театру на Подолі. Народний артист України (2008)[1]. Лауреат національної премії України ім. Т. Г. Шевченка в галузі мистецтва 2008 року[2].

Цитати

[ред.]
  •  

«Ти знаєш, є так багато визначень: є визначення Захави, Немировича-Данченка, і ще по-моєму десяток різних. Режисер — як посада і як функція — непостійні. Вони змінюються, трансформуються, тому сьогодні ми називаємо режисерами одних, а тисячу років тому — зовсім інших. Колись режисером був драматург, потім художник чи головний актор, який розводив артистів по мізансценах. Потім, у 20-му столітті, головною стала особистість, режисер виокремився в окрему професію. Зараз він взагалі ні з ким не рахується — ні з автором, ні акторами, ні з ким. Повноцінний хазяїн. Взагалі, я думаю, що це людина, яка, по-перше, організатор, оскільки театр — це синтетичне дійство. Але не диктатор, а саме організатор, який може запалити ідеєю, переконати. А по-друге, це, напевно, інтерпретатор, але (сміється) у тому випадку, якщо в нього є цікаві інтерпретації.». — про те, хто такий режисер в інтерв'ю журналу Craft Віталій Малахов: "Думати про режисуру, а не про свій статус. Шукати істину. Спілкуватися зі світом" (4 листопада 2021 року)

  •  

«Ну… ніяких немає. Якщо це художньо. Я не міг би, наприклад, сказати мат, але, якщо він доцільний, якщо він — це не самоціль, то може бути і мат… Оголена натура? Те саме. Я вам скажу, для мене табу — це геноцид. Будь-який геноцид: сексизм, націоналізм, неповага до іншої людини, антигуманність, фашизм, комунізм». — про табу в театрі в інтерв'ю журналу Craft Віталій Малахов: "Думати про режисуру, а не про свій статус. Шукати істину. Спілкуватися зі світом" (4 листопада 2021 року)

  •  

«Бачив потенціал. Мені до того доводилось працювати з такими особистостями як Ада Роговцева, Богдан Ступка, і я бачив дуже багато схожих рис. Якщо ти професіонал, можеш впізнати ці риси. І побачити, яким актор може стати». — про потенціал молодих Бенюка і Хостікоєва в інтерв'ю журналу Craft Віталій Малахов: "Думати про режисуру, а не про свій статус. Шукати істину. Спілкуватися зі світом" (4 листопада 2021 року)

  •  

«Відвертість. Режисер має бути чесним з артистами, персоналом, говорити те, що має сказати. Робити очну ставку і відразу проявляти усі непорозуміння. Думати про режисуру, а не про свій статус, шукати істину, спілкування зі світом. Адже режисура — це пошук спілкування із світом. Ти отримуєш текст, береш його у роботу і намагаєшся зрозуміти, чому тут так написано, чому людина чинить так, чому? Чому? Чому? Те, що у цих вчинках хвилює тебе, те й має зачіпати інших». — про те, які риси мають бути у професійного режисера в інтерв'ю журналу Craft Віталій Малахов: "Думати про режисуру, а не про свій статус. Шукати істину. Спілкуватися зі світом" (4 листопада 2021 року)

  •  

«Батько мій, шеф мій Володимир Олександрович Неллі, мій вчитель Леонід Артемович Олійник, Молостова в певній мірі. Мені дуже подобався Захаров Марк Анатолійович, свого часу я був у нього на практиці. Хто ж ще… з таких режисерів, а, Віктюк! Своєю своєрідністю. Є такі люди, які на мене справляють враження, яких я не знаю. Це деякі кінорежисери». — про приклади для наслідування в інтерв'ю журналу Craft Віталій Малахов: "Думати про режисуру, а не про свій статус. Шукати істину. Спілкуватися зі світом" (4 листопада 2021 року)

  •  

«Я не можу вгадати. Я весь час розповідаю, ми колись були у Каарела Ірда в Прибалтиці, і я спитав: «А як ви обираєте п’єсу?» І він відповів: «Я роблю все для себе». Але оскільки я живу в цьому місті, я ходжу по цим вулицям, я можу сподіватися, що це сподобається ще комусь. Ну зараз в мене є свої заморочки. Я вважаю, що обов’язково треба, щоб театр ніс якусь нову інформацію. От у "Вернісажі" ми розповідаємо досить детально історію замка Річарда. Це, можливо, затягує дійство, але, мені здається, в цьому є своя користь для глядача. Зараз у "Марсіанських хроніках" є невелика сцена про фантазію. Я там розкопав цілу історію про плоску землю, голограму дійсності. Мені здається, що це дуже цікаво. Цікаво у процесі роботи над постановкою шукати і відкривати для себе нове про світ. А потім ділитися цим з глядачем». — про те, чи може вгадати майбутню популярність смектаклю в інтерв'ю журналу Craft Віталій Малахов: "Думати про режисуру, а не про свій статус. Шукати істину. Спілкуватися зі світом" (4 листопада 2021 року)

  •  

«З одного боку, ви праві, але з іншого боку, якщо в кіно йде сніг, це нікого не дивує. А коли в театрі на сцені йде сніг…» — про те, на що ви робив ставку, якщо інсценізував фантастику в театрі в інтерв'ю журналу Craft Віталій Малахов: "Думати про режисуру, а не про свій статус. Шукати істину. Спілкуватися зі світом" (4 листопада 2021 року)

Примітки

[ред.]