Захаров Марк Анатолійович

Матеріал з Вікіцитат
Захаров Марк Анатолійович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Марк Анатолійович Захаров (рос. Марк Анатольевич Захаров; * 13 жовтня 1933, Москва, Російська РФСР — 28 вересня 2019, Москва) — радянський і російський режисер театру й кіно. Народний артист СРСР (1991). Лауреат Державної премії СРСР (1987), Державної премії Росії (1992, 1996). Академік Російської акдемії мистецтв (2000), художній керівник московського театру «Ленком».

Цитати[ред.]

  •  

«Почекай, ніколи про це не думав. Ні, я б Хепберн напевно, була б для цього, коли була здорова й молода. А зараз не знаю. Коли приходив виробляти сватання чи заручини Леонов. І він там у вікні з'являвся і привітав всіх ось такий рукою. Яку піднімали зазвичай на трибуні мавзолею. І був страшний регіт.

Величезна суперечка йшла навколо пісеньки Миронова. Коли "дура-метелик крилами бяк, горобчик шмиг шмиг шмиг". Мені просто приписали, редактура Мосфільму, приписали, що я закликаю до сексуальної революції. Не більше не менше. Тому що горобчик - це сексуальний бандит-розбійник. А метелик - дура, яка йде на поводу його низинних якостей. І скільки я не переконував, що тут астрономічний гастрономічний інтерес. Немає нічого сексуального. Але я думаю тут зіграв Андрій. Він був чарівний, його любили і якось ця справа пройшла». — про те, кого б з акторів залучив до "Звичайного дива", якщо б його перезняв в інтерв'ю ТСН Марк Захаров розповів про сексуальну революцію, Одрі Хепберн і сучасну "Кареніну" (14 жовтня 2013 року)

  •  

«Одного разу в Театрі сатири я йшов, зовсім недавно було, я йшов і побачив - на зустріч захопливі очі людини, яка з криком "Марк!" кинулася до мене, і я не впізнав його, але я також вперед руки, щоб його не образити і ми так обцілувалися, як ніби разом все життя на ідеологічному фронті були. І потім він мені сказав чудову фразу: "Марк, ну ти зараз де?" І я зрозумів, як воно все хитко, питання відомості і хисткості». — про ставлення до незнайомих людей, які окликають на вулиці по імені, підходять, цілують, обнімають, а ви їх вперше бачите в інтерв'ю ТСН Марк Захаров розповів про сексуальну революцію, Одрі Хепберн і сучасну "Кареніну" (14 жовтня 2013 року)

  •  

«Неможна торкатися теми України. Неможна торкатися високого державного керівництва. Принаймні – небажано, а в певній мірі – навіть небезпечно. Ось "Дождь" – телеканал, якому я дуже симпатизую, - сміливо і амбіційно вторгся у сфери, куди вторгатися небезпечно, і це викликало серйозне роздратування влади. Замість того, щоб до цього поставитись спокійніше, наше керівництво стало чинити телеканалу перепони». — про цензуру в Росії в інтерв’ю The New Times Режисер Захаров порівняв радість росіян від захоплення Криму зі сталінськими чистками та Другою світовою (25 грудня 2014 року)

  •  

«Я взагалі вважав, що якість події можу передбачити. Але ось те, що ми можемо приєднати Крим і вступити в такі жорсткі відносини з Україною, - я припустити не міг. Думаю, що і я, і дуже багато людей сприйняли це як сумну несподіванку. Історія з Кримом торкнулася майже всіх сфер нашого життя і справила серйозні зміни в масовій свідомості». — про анексію Криму Росією в інтерв’ю The New Times Режисер Захаров порівняв радість росіян від захоплення Криму зі сталінськими чистками та Другою світовою (25 грудня 2014 року)

  •  

«Я пам'ятаю, як ми з моїми однолітками сприйняли звістку про початок війни з фашистською Німеччиною. Ми, хлопчаки, були просто в повному захваті! Ми вважали, що попереду - швидка перемога, а до неї - радісна, переможна війна... Двори на Красній Пресні були переповнені радісними хлопчиками. Нас не дуже бентежила заклопотаність дорослих. Ми раділи - так само, як дорослі начебто раділи "чистці"». — про порівняння юнацьким захопленням швидкою перемогою в радянсько=німецькій війні та захоплення росіян від анексії Криму в інтерв’ю The New Times Режисер Захаров порівняв радість росіян від захоплення Криму зі сталінськими чистками та Другою світовою (25 грудня 2014 року)

Примітки[ред.]