Перейти до вмісту

Ющенко Віктор Андрійович

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з Віктор Ющенко)
Віктор Ющенко
Стаття у Вікіпедії
Роботи у Вікіджерелах
Медіафайли у Вікісховищі

Віктор Андрійович Ющенко — третій президент України (з 2005 по 2010 рік).

Висловлювання[ред.]

 •  

Любі друзі… — Цими словами починалося багато промов Віктора Ющенка.

У 2001 році[ред.]

 •  

Я не йду із політики, я йду, щоб повернутися[1]. — Після відправлення уряду Ющенка у відставку.

У 2004 році[ред.]

 •  

Коли я їду на схід України, стоїть питання: «Чому поруч стоїть ця воровка?». Шановні друзі, сім років Кучма, Суркіс, Медведчук — великий законник! — воюють з цією жінкою! <…> За сім років влада не організувала суду — і при цьому говорять, що вона злочинець! — У Харкові на заводі імені Малишева про Юлію Тимошенко.

 

Когда я еду на восток Украины, стоит вопрос: «Почему рядом стоит эта воровка?». Уважаемые друзья, семь лет Кучма, Суркис, Медведчук — большой законник! — воюют с этой женщиной! <…> За семь лет власть не организовала суда — и при этом говорят, что она преступник![2]

 •  

Я скромна людина. <…> Я закінчив на банківському поприщі тим, що увійшов до п’ятірки найкращих банкірів світу[3]. — У Харкові на заводі імені Малишева.

 •  

В нас хотіли вкрасти майбутнє![4]На других теледебатах з Віктором Януковичем про фальсифікацію виборів.

 •  

Ці руки нічого не крали![4]На других теледебатах з Віктором Януковичем.

У 2005 році[ред.]

 •  

Стоять на майдані до мільйона людей! І не упало жодної краплі крові! Ми живемо у дивний час… Є відчуття, що те, що ми робимо — ми робимо на мільйони років, не звертаючи уваги ні на здоров’я, ні на обличчя. Те, що з обличчям — це епізоди… Це плата за позицію, це вхідний квиток… Але прийде час, і я буду таким же симпатичним, як ви![5]На зустрічі з Річардом Гіром перед виступом у Давосі.

 •  

150 років тому український пророк Тарас Шевченко сказав: борітеся — поборете. Ми боролися і перемогли. Що цікаво — люди вийшли на вулиці не вимагати хліба, а об’єдналися у прагненні свободи[5]. — На виступі в Давосі.

 •  

Моя країна була мудрим і сильним, але сплячим слоном. Сьогодні він прокидається[5]. — На виступі в Давосі.

 •  

Я знаю, що у цій країні проблема номер один є корупція, і починається вона з голови. Я хабарів брати не буду, я красти не буду, я того вимагаю від уряду. <…> Я хочу, друзі, сказати, що уряд не просто не буде красти, уряд не буде брати хабарів[6]. — На засіданні Верховної ради під час представлення кандидатури Юлії Тимошенко на посаду прем’єр-міністра.

 •  

Юлія Володимирівна — мій політичний партнер, як колись в біографіях ВКП(б) там було прийнято — мій політичний друг, людина, яка є професійною. Я мав нагоду працювати з нею в 2000—2001 році. Вона тоді була віце-прем’єром мого уряду, відповідала за один із резонансних ділянок роботи уряду — паливно-енергетичний комплекс, енергетичну політику України[6]. — На засіданні Верховної ради під час представлення кандидатури Юлії Тимошенко на посаду прем’єр-міністра.

 •  

Ми не сусіди Європи, ми — Європа. Проте ми сусіди ЄС. Як це змінити — дуже важливе завдання[7].

 •  

Що я запитав у нього під час однієї розмови: «Красти будеш?». Він сказав: «Ні». «Якщо ти не будеш красти і біля тебе не будуть, то — як це краще на телекамери сказати? — Сумщина стане одним з провідних регіонів України»[8]. — Представляючи нового губернатора Сумської області Миколу Лаврика.

 •  

Моя кожна клітина працюватиме на державу[9].

 •  

Всі служби, які призвели до втечі національних і міжнародних інвестицій, мають піти у відставку. Роль влади — як швейцара, вийти на тротуар і кланятися перехожим: «У нас таке шикарне блюдо…»[10].

 •  

Мій головний посил, з яким я приїхав сюди, у край абсолютно український: ніяка патологічна ідея, яка належить хворим людям, про сепаратизм, федералізм, не буде мати розвитку. — У Донецьку.

 

Мой главный посыл, с которым я приехал сюда, в край абсолютно украинский: никакая патологическая идея, которая принадлежит больным людям, о сепаратизме, федерализме, не будет иметь развития[11].

 •  

Я згадую, як мене Донецьк зустрів у жовтні 2003 року плакатами в есесівській формі. <…> Я не хочу це прощати. Тому що мій батько за вас 4 роки сидів у Бухенвальді, Дахау і 8 місяців в Освенцимі. — У Донецьку.

 

Я вспоминаю, как меня Донецк встретил в октябре 2003 года плакатами в эсэсовской форме. <…> Я не хочу это прощать. Потому что мой отец за вас 4 года сидел в Бухенвальде, Дахау и 8 месяцев в Освенциме[11].

 •  

Вибач, а чому ти так себе ведеш? Звикни, що перед тобою президент сидить, а не пастух гусей. — У Донецьку у відповідь на репліку із залу від депутата Валентина Ландіка.

 

Извини, а почему ты так себя ведёшь? Привыкни, что перед тобой президент сидит, а не пастух гусей[11].

 •  

В будь-який двір зайдіть і запитайте в хлопчика: де тут мафія живе? І він покаже пальчиком[12].

 •  

Для України гроші не пахнуть, географічно не має значення, звідки вони прийшли[13]. — Про політику приватизації.

 •  

Без України Європа неповноцінна. Ми не сусіди Європи, чи частина Європи, ми — Європа[14]. — В інтерв’ю німецькій газеті Die Welt.

 •  

Географічно Україна — серце Європи, а Європа не може жити без серця[15]. — На врученні премії «Чаттем-хаус» у Лондоні.

У 2008 році[ред.]

 •  

Даруйте, як єврей на яйцях сторгували. Це називається приватизація? Мені це нагадує, як Катерина ІІ своїм коханцям в Україні дарувала землю, це приблизно такий же процес[16]. — На засіданні Ради національної безпеки і оборони про приватизацію «Луганськтепловозу».

 •  

Хто буде відповідати за інфляцію 22 %? Зовнішня криза? Криза у нас сидить на вулиці Грушевського, на сьомому поверсі, в кабінеті прем’єр-міністра. — Про Юлію Тимошенко.

 

Кто будет отвечать за инфляцию 22 %? Внешний кризис? Кризис у нас сидит на улице Грушевского, на седьмом этаже, в кабинете премьер-министра[17].

У 2009 році[ред.]

 •  

Що стосується заяв, які пов’язані з начебто участю президента у цих газових, вибачте, вонючих схемах, то я хочу сказати одне. Ніколи ні я, ні моя родина, не мали жодного відношення до того, що називається газовими справами[18]. — Коментуючи заяву Петра Симоненка про те, що Ющенко разом з Дмитром Фірташем контролюють газовий ринок України.

 •  

Ви на корупції побудували стосунки в парламенті! У вас все тримається на хабарах! І якщо не заплатите своїм партнерам у Верховній Раді, якщо вони не куплять собі черговий "Лексус", то вони до вас, вибачте, жопою повернуться! — Зі сварки В. Ющенка та Ю. Тимошенко на засіданні РНБОУ (2009-02-10).[19]

 •  

Ми — українці…Вправні шукачі себе в чужому слові і в чужому житті. Досвідчені прохачі чужої ласки по чужих столицях[20].

 •  

Де беруться сотні мільйонів гривень на цю рекламу у прем’єра, у якого немає ні квартири, ні шматочка землі, ні машини? Бомж! <…> Як можна в 50 років бути бомжем у країні? Це все питання чеснот, і, боронь Боже, не сприйміть це як нападку на Юлію Володимирівну. Але якщо в 50 років у прем'єра немає ні кола, ні двора, то яку він хоче дати відповідь нації, як улаштувати майбутнє?[21]. — Про Юлію Тимошенко, висунуту кандидатом у президенти.

 •  

Політика, яка полягає в тому, що можна нічого не робити, набратися, вибачте, як сучка бліх, кредитів; не віддавати рідній економіці оборотні ресурси — і як я можу сказати своїй нації, що це та політика, яку ви чекаєте.[22]Про діяльність Ю. Тимошенко як прем'єр-міністра.

У 2010 році[ред.]

 •  

У нас утвердилась віра в те, шо ми можем провести чесні вибори. Коли ми зараз дивимся на послєвкусія це — знаєте, воно забирає ту радість для нації, для народу...[23]Про вибори Президента України 2010 р.

 •  

Три поради. Перше — це політика єдності. Друге — це політика єдності. Третє — це політика єдності української нації. Тому, я б сказав би, для мене це основний цимус в моїй роботі був... Я усвідомлюю, шо багато з тих речей, про які я говорив, не всіма розумілися...[23]Поради майбутньому президенту.

У 2012 році[ред.]

 •  

Це ви задаєте питання, чому я живий? Чому я не у тюрмі? Тому що я не зробив злочину проти цієї нації. Мною шанується закон та демократія[24]. — У відповідь на питання про долю своїх колишніх соратників.

У 2013 році[ред.]

 •  

Якщо ми розуміємо, що питання Тимошенко дестабілізуюче для України, для нації, і це питання треба вирішити — його треба ставити. Весь цимус дискусії у тому, як ви бачите цей шлях. Я його бачу.[25]Про справу Тимошенко.

У 2016 році[ред.]

 •  

В Україні, особливо на лівобережній її частині, за 350 років національну єдність було розгублено. І не тому, що українці не талановиті чи не дорожать корінням, а тому, що над ними завжди нависав найбільший азіатський окупант на всьому континенті…, проводив насильницьку… політику русифікації… Це тривало не роками або десятиліттями, а століттями![26]

 •  

Скотиняка... Моль — скотиняка! — Коментарі під час чищення антикварних українських килимів.[27][28][29]

Документи[ред.]

 •  

РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 161/2009-рп
Про скасування Розпорядження Президента України від 6 березня 2009 року № 38
Скасувати Розпорядження Президента України від 6 березня 2009 року № 38 «Про скасування Розпорядження Президента України від 13 грудня 2007 року № 292».
Президент України Віктор ЮЩЕНКО[30]

Примітки[ред.]

 1. Уряд відправлено у відставку. "Я не йду із політики, я йду, щоб повернутися", - заключне слово Ющенка, Українська правда (26 квітня 2001)
 2. Ющенко защитил Юлю от Суркиса. Его преследуют сторонники Януковича, Українська правда (17 декабря 2004)
 3. Подорож Ющенка у тил Януковича, Українська правда (18 грудня 2004)
 4. а б ДЕБАТИ ЮЩЕНКА ТА ЯНУКОВИЧА, Українська правда (20 грудня 2004)
 5. а б в Перший день Ющенка в Давосі: обійми у сугробах, Українська правда (29 січня 2005)
 6. а б Засідання шосте. Сесійний зал Верховної ради України (4 лютого 2005 року)
 7. Віктор Ющенко представив дипломатам нового міністра, Посольство України в Об’єднаних Арабських Еміратах
 8. Ющенку сподобався новий губернатор Сумщини, коли він їздив у Хоружівку, Українська правда (7 лютого 2005)
 9. Ющенко представив СБУ детонатор і пообіцяв дві буханки хліба, Українська правда (8 лютого 2005)
 10. "Без покарань ситуацію не виправити!" – вимоги Ющенка, які треба перечитати ще раз, Українська правда (9 февраля 2005)
 11. а б в Ющенко в Донецке: «…А почему ты так себя ведешь? Привыкни, что перед тобой президент сидит, а не пастух гусей», Остров (11 февраля 2005)
 12. Ющенко закликає держслужбовців забути про „панські забави”, Коментарі (16 лютого 2005)
 13. Реприватизація торкнеться лише декількох об'єктів, запевняє Ющенко, Українська правда (21 лютого 2005)
 14. Напередодні візиту до Берліна Президент Віктор Ющенко в інтерв’ю німецькій газеті “Die Welt” заявив, що інтеграція України у ЄС – це основна мета нинішнього уряду, Радіо Свобода (8 березня 2005)
 15. Виктор ющенко: «географически украина — сердце европы, а европа не может жить без сердца», Факты (19 октября 2005)
 16. Ющенко каже, що Луганськтепловоз сторгували як єврей на яйцях, УНІАН (15 лютого 2008)
 17. Ющенко и Тимошенко винят друг друга в кризисе, Би-би-си (21 декабря 2008)
 18. ЮЩЕНКО: Я НЕ БРАВ УЧАСТІ У ВОНЮЧИХ ГАЗОВИХ СХЕМАХ, Українська правда (13 січня 2009)
 19. Лещенко, Сергій (2009-02-16). Ющенко: "Юлія Володимирівна, без ваших хабарів партнери до вас жопою повернуться". Українська правда. Процитовано 2016-02-28.
 20. Ющенко закликав "досвідчених прохачів" єднатися, Українська правда (9 березня 2009)
 21. ЮЩЕНКО ОБІЗВАВ ТИМОШЕНКО БОМЖЕМ, Українська правда (11 листопада 2009)
 22. Ющенко вважає, що перемога Тимошенко призведе до катастрофи. УНІАН (2009-12-12). Процитовано 2015-10-25.
 23. а б Ющенко: Жаль доверять политику двум манипуляторам. Эксклюзивное интервью. Подробности (2010-02-21). Процитовано 2015-10-24.
 24. Реанімація Ющенка, Українська правда (27 червня 2012)
 25. Штогрін, Ірина (2013-09-06). Віктор Ющенко про олігархів, Тимошенко, путінську Росію і євроінтеграцію. Радіо Свобода. Процитовано 2015-10-24.
 26. «відчуваю запах палаючих шин» // Україна молода. — К., 2016. — № 27 (5020) (2 бер.). — С. 4.
 27. Ющенко з пилососом заходився рятувати антикварні килими від "молі-скотиняки". ТСН.ua (2016-07-13). Процитовано 2016-07-15.
 28. "Моль скотиняка" - Ющенко пилососом рятував старий килим. Gazeta.ua (2016-07-13). Процитовано 2016-07-15.
 29. "Моль скотиняка" - Ющенко пилососом рятував старий килим на YouTube. Gazeta. ua (2016-07-13). Процитовано 2016-07-15.
 30. Ющенко, В. (2009-07-31). Розпорядження Президента України від 31.07.2009 № 161/2009-рп. Законодавство України. Верховна Рада України. Процитовано 2015-10-24.