Перейти до вмісту

Католицька церква

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з Католик)
Знак влади римського архієпископа — ключі св. Петра
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Като́лицтво, католици́зм (лат. catholicismus) — найпоширеніший із напрямів християнства (близько 1 мільярда 196 мільйонів вірних у 2012 р.), який отримав свою назву від одного з атрибутів світової спільноти віруючих у Христа — її «кафолічність» (соборність).

Цитати

[ред.]
  •  

Католицького Бога не існує[1]. — В інтерв'ю газеті «La Repubblica».

  Франциск (папа)
  •  

Заслуга католицької церкви саме в тому, що вона дає догмам філософське тлумачення, знімаючи з них тим самим статичність і підкоряючи практичним вимогам життя… — думки Аркадія Річинського, роман «Сестри Річинські»

  Ірина Вільде
  •  

…ваших консесіоналій, індульгенцій, ювілеїв, а також Петрової брами не досить уже, аби приваблювати людей до міста Рима й утримувати їх у вашій вірі. Тому слабне вона скрізь і береться на глузи всіма. Навіть самі папісти вважають віру химерою для обманювання неосвічених людей, яку вигадали й придумали датарії, копісти і римські офіціали заради ганебної наживи.[2]Супліка Станіслава Оріховського Рутенця до Найвищого Понтифіка Юлія ІІІ про схвалення взятого шлюбу.

  Станіслав Оріховський

Примітки

[ред.]
  1. Esquire. Цитата дня. 04/10/2013.
  2. Оріховський С. Твори. Пер. з латинської та старопольської В. Д. Литвинова. — Київ: Дніпро, 2004. — С. 166. — ISBN 966-578-160-Х

Див. також

[ред.]