Перейти до вмісту

Карен Мактір

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з Карен МакТір)
Карен МакТір
Стаття у Вікіпедії

Карен МакТір (англ. Karen McTear) — британський дипломат. Глава представництва НАТО в Україні (з 2022)[1][2].

Цитати[ред.]

Про російсько-українську війну[ред.]

  •  

Для постійного члена Ради Безпеки ООН, на якого покладено обов’язок дотримуватися Статуту ООН і підтримувати мир і безпеку, кричуще порушити його, напавши на мирну сусідню державу. російська агресія не повинна бути успішною, інакше загрози миру і безпеці будуть множитися[3].

  •  

Коли я вперше прибула до України в січні 2022 року, я одразу почала зустрічатися з високопосадовцями ключових державних міністерств та відомств, щоб зрозуміти, як українці оцінюють ситуацію та наскільки вони готові. А також подивитися, як ми могли б посилити співпрацю Україна-НАТО на підтримку зусиль України з реформування її сектору безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО. Ці зустрічі і контакти виявилися дуже корисними, коли нам довелося перейти на дистанційну роботу[4].

  •  

Ми всі засудили агресію 2014 року і запровадили санкції проти росії. Чітка і послідовна позиція НАТО полягає в тому, що ми ніколи не погодимось з незаконною анексією росією Криму або інших територій України. Після незаконної анексії Криму росією, у 2014 році, Альянс здійснив найбільше посилення колективної оборони за останнє покоління, посиливши нашу здатність захищати усіх членів Альянсу на суші, на морі, в повітрі, в кіберпросторі та в космосі[3].

  •  

Ми зосередилися не лише на наданні консультацій з питань реформування сектору безпеки та оборони, а й насамперед на наданні практичної допомоги. Зокрема, нелетальної військової підтримки Україні, яка реалізує своє право на самооборону від незаконного і жорстокого широкомасштабного російського вторгнення[3].

  •  

НАТО повністю солідарний з урядом і народом України в захисті своєї країни. Члени і партнери НАТО надають безпрецедентну підтримку Україні, щоб вона могла захистити себе від агресії, перемогти і вистояти як суверенна незалежна держава. Члени Альянсу надають Україні багато різного озброєння, зокрема бронетехніку, системи дальнього радіуса дії, такі, як HIMARS, сучасні засоби протиповітряної оборони, а тепер і танки. Всі ці системи допоможуть Україні краще захистити себе і повернути свою територію[3].

  •  

Стратегічна концепція НАТО чітко визначає, що сильна і незалежна Україна є життєво важливою для стабільності Євроатлантичного регіону. Більше того, мир і безпека з часів Другої світової війни залежать від поваги до міжнародного права, включаючи зобов’язання, викладені в Статуті Організації Об’єднаних Націй щодо поваги до політичної незалежності й територіального суверенітету держав. радянський союз допоміг розробити й прийняв ці принципи, коли підписав Статут ООН, і російська федерація залишається зобов’язаною дотримуватися їх[3].

  •  

У відповідь на вторгнення росії в Україну НАТО ще більше посилює свої сили — 40 тисяч військовослужбовців під командуванням НАТО, сотні кораблів і літаків. Ми подвоїли кількість багатонаціональних бойових груп на східному фланзі Альянсу з чотирьох до восьми, від Балтійського до Чорного моря. Члени НАТО посилюють інвестиції в оборону. 2022 рік став восьмим роком поспіль, коли європейські члени Альянсу і Канада збільшили свої витрати[3].

  •  

У довгостроковій перспективі ми також допоможемо Україні перейти від радянської техніки до сучасної техніки НАТО і зміцнити її інститути оборони і безпеки. Ця підтримка ґрунтується на багаторічній підтримці й навчанні з боку НАТО і значній військовій допомозі з боку членів Альянсу. Вона демонструє нашу відданість Україні та є додатковою до військової підтримки Альянсу вартістю в мільярди доларів. Ми чітко дали зрозуміти, що продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно[3].

  •  

Я думаю, що членам Альянсу стали зрозумілими дві речі: перше, що Україна має волю і здатність захистити себе і перемогти загарбників, якщо їй надати необхідні інструменти. І друге, що кричущий і незаконний акт агресії росії загрожує не лише безпеці Європи, але й безпеці всього світу[3].

Примітки[ред.]