Перейти до вмісту

Кадиров Рамзан Ахматович

Матеріал з Вікіцитат
Кадиров Рамзан Ахматович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Рамза́н Ахма́тович Кади́ров (рос. Рамзан Ахматович Кадыров, чеч. Къадири Ахьмадан кIант Рамзан; 5 жовтня 1976, с. Центорой, Чечено-Інгуська АРСР, РРФСР, СРСР) — російський чеченський державний діяч, президент Чечні (з 2007), член бюро вищої ради партії «Єдина Росія». З лютого 2007 виконував обов'язки президента — після того, як колишній президент республіки Алу Алханов подав заяву про відставку за власним бажанням. Раніше Кадиров займав пост прем'єр-міністра уряду Чечні. Майстер спорту з боксу.

Цитати[ред.]

 •  

Сині відерця позбавили мене прав. Тепер довелося пересісти на коня, щоб пересуватися по республіці. Коней, як ви знаєте, я дуже люблю.

 

Синие ведерки лишили меня прав. Теперь пришлось пересесть на лошадь, чтобы передвигаться по республике. Лошадей, как вы знаете, я очень люблю[1].

 •  

Ми не маємо наміру і далі годувати «Мегафон» і «Білайн». Сьогодні оператором для багатьох тисяч жителів Чечні став ВАЙНАХТЕЛЕКОМ! Гарне ім'я, красиво звучить!

 

Мы не намерены и далее кормить Мегафон и Билайн. Сегодня оператором для многих тысяч жителей Чечни стал ВАЙНАХТЕЛЕКОМ! Красивое имя, красиво звучит[2]!

 •  

Якщо США проти тебе, це значить, що ти на правильному шляху.

 

Если США против тебя, это значит, ты на правильном пути[3].

 •  

Якщо ж у зоні конфлікту хтось бачив чеченця, то це його особиста справа. Чеченців три мільйони і дві третини з них проживає за межами ЧР, в т. ч. на Заході. Ми не можемо і не повинні знати, хто з них куди їде. — Спростувавши повідомлення українських ЗМІ про участь бойових підрозділів з Чечні у військових діях в Донецькій області.

 

Если же в зоне конфликта кто-то видел чеченца, то это его личное дело. Чеченцев три миллиона и две трети из них проживает за пределами ЧР, в т. ч. на Западе. Мы не можем и не должны знать, кто из них куда едет[4].

 •  

Володимир Путін наш національний лідер, Президент, Верховний Головнокомандувач. І можете бути впевнені, що є кому запитати не тільки за те, що публічно сказано в його адресу, а й за те, що Дещиця, стоячи на колінах не попросив пробачення. Якщо ж Дещиця не здогадався встати на коліна, то йому дохідливо підкажуть! — Про голову МЗС України Андрія Дещицю.

 

Владимир Путин наш национальный лидер, Президент, Верховный Главнокомандующий. И можете быть уверены, что есть кому спросить не только за то, что публично сказано в его адрес, но и за то, что Дешица, стоя на коленях не попросил прошения. Если же Дешица не догадался встать на колени, то ему доходчиво подскажут[5]!

 •  

У кожному будинку є інтернет. Будь-хто може взяти і послухати проповідь якогось ваххабіта. Був час, коли я мріяв, щоб у нас в республіці заробив інтернет, але зараз я за те, щоб його відключили.

 

В каждом доме есть интернет. Любой может взять и послушать проповедь какого-нибудь ваххабита. Было время, когда я мечтал, чтобы у нас в республике заработал интернет, но сейчас я за то, чтобы его отключили[6].

 •  

Бараку Обамі є над чим подумати. Замість того, щоб оголошувати санкції моєму коню, слід було б справами державними зайнятися.

 

Бараку Обаме есть над чем подумать. Вместо того, чтобы объявлять санкции моей лошади, следовало бы делами государевыми заняться[7].

 •  

Потихеньку оточимо Європу і Захід — будемо воювати, цікаво буде, створимо племена — і вперед! — Про можливість військового конфлікту зі США.

 

Потихоньку окружим Европу и Запад — будем воевать, интересно будет, создадим племена — и вперед[8]!

 •  

Все, що негативне відбувається: всякі плітки, неправильна інформація, чутки, які розкладають суспільство — це через WhatsApp відбувається.

 

Всё, что негативное происходит: всякие сплетни, неправильная информация, слухи, которые разлагают общество — это через WhatsApp происходит[9].

 •  

Зупиніться. Поводьтеся як чеченці. Честь сім'ї — це найголовніше. Не пишіть таких речей. Чоловіки, заберіть своїх жінок з WhatsApp. — Про тих, хто обговорював весілля 17-річної дівчини і начальника РВВС.

 

Остановитесь. Ведите себя как чеченцы. Честь семьи — это самое главное. Не пишите таких вещей. Мужчины, заберите своих женщин из WhatsApp[10].

 •  

Я і мої бойові товариші, читаючи Коран, захищали цілісність Росії.

 

Я и мои боевые товарищи, читая Коран, защищали целостность России[11].

 •  

Вони померли в найсвященніший день, у найсвященнішому для мусульман місці, тому вони дуже щасливі люди, ми їм заздримо. — Про загибель понад 700 осіб під час тисняви в долині Міна.

 

Они умерли в самый священный день, в самом священном для мусульман месте, поэтому они очень счастливые люди, мы им завидуем[12].

 •  

Араби, які там воюють, і інші національності, вперед пускали м'ясо — чеченців: у вас практика, у вас досвід, давай, чеченець, воюй... — Про війну в Сирії.

 

Арабы, которые там воюют, и другие национальности, вперед пускали мясо — чеченцев: у вас практика, у вас опыт, давай, чеченец, воюй[13][14][15]...

Примітки[ред.]