Жданов Віктор Петрович

Матеріал з Вікіцитат
Жданов Віктор Петрович
Стаття у Вікіпедії

Ві́ктор Петро́вич Жда́нов (3 березня 1968, с. Киселівка, Білозерський район, Херсонська область, УРСР) — український актор театру та кіно. Заслужений артист України (2009)[1]. Актор Національного драматичного театру імені Івана Франка (з 2022). Дворазовий володар кінопремії «Золота дзиґа» (2018, 2020). Чоловік української акторки Олени Хохлаткіної.

Цитати[ред.]

  •  

«Сталася війна, яка триває і досі. Треба було вирішувати: або ти лишаєшся там, або їдеш у Київ. Я не хочу, щоб у моєму місті мною керували. Коли на тебе наставляють автомат та щось випитують, бо просто не злюбили тебе. Коли об тебе витирають ноги, це не дуже приємно. Не хочу! Поговорили з дружиною, сіли та поїхали. Взяли тільки документи». — про переїзд до Києва з окупованого Донецька в 2014 році у програмі Мій секрет з Машею Єфросініною Віктор Жданов про переїзд із Донецька, розрив з дружиною та пияцтво (18 січня 2022 року)

  •  

«Ми з родиною переїхали в Київ у 2014-му. І спочатку було дуже важко. Звичайно, рішення було непростим, але ми розуміли, що жити в "тому" суспільстві просто неможливо. В окупованому Донецьку навіть на фізичному рівні мені було зле від усіх отих перевірок, від іншого маразму... Там інша реальність. Коли через кожні сто метрів тебе гальмують, перевіряють - то не просто режим, а суцільне приниження особистості. Так, хтось з колишніх колег, з якими працював у Донецькому театрі, вирішив зайняти той бік барикади. Але мені те все вже не цікаво! Краще бути в Україні.

Я, до речі, працював і в Росії. Але там ти все одно чужинець. Це так само, як у молодості я мав руде волосся і всі мене називали "рудий"… То в яку хату ти не зайшов би, ти однаково "рудий", інший». — про причини переїзду до Києва з окупованого Донецька в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» ВІКТОР ЖДАНОВ: "МІЙ СТАРИЙ З "КІБОРГІВ" НАРОДИВСЯ З РЕАЛЬНИХ ІСТОРІЙ УКРАЇНСЬКИХ БІЙЦІВ" (16 березня 2019 року)

  •  

«Наступного дня мала бути вистава, де я граю одну з центральних ролей, а у мене розбите лице, весь у крові й виставу грати не можу... Вистава почалася, це вже друга дія була, і підійшов до мене Володимир Володимирович Бегма (головний режисер театру) й каже: “Ось дивися: ти в театрі, вистава йде, світло горить, усе нормально. Але ти за кулісами, на сцені тебе немає. Думай!». І більше нічого не казав, просто пішов. І на мене не писали докладні, мене не звільняли з роботи, не було догани ніякої. Просто людина чемно, спокійно підійшла і сказала: і театр живе, а тебе там нема. І я подумав ― просто соромно було за все: за те, що ти є, що ти такий, що ти це зробив, що ця гадость не дає тобі жити, ― це було соромно, це правда. Я взагалі не думав, що розповім цю історію, але вона була». — про ситуацію, яка змінила життя, коли одного вечора він був напідпитку та потрапив до дільниці у програмі Мій секрет з Машею Єфросініною Віктор Жданов на проєкті «Мій секрет» зізнався, який учинок напідпитку змінив його життя (14 січня 2022 року)

  •  

«Я починаю відлік своєї роботи в кіно з "Кіборгів". Це точка відліку формування мене самого. Я там ніколи нічого не брехав. Ахтем Сеїтаблаєв сказав, що після цього фільму я буду інакше вибудовувати і вмонтовувати себе в життя. Так і сталося. Я став іншим... До мене підходили і казали: "Це ж ти мене зіграв". Підходили хлопці, котрі боронили Луганський аеропорт і казали те саме. Історія та сама. Фільм живе, тому що він більш-менш правдивий». — про роль "Кіборгів" у кінокар'єрі у програмі "Точка опори" Я починаю відлік своєї роботи в кіно з "Кіборгів", — актор Віктор Жданов (5 липня 2023 року)

  •  

«На мене почали звертати увагу, впізнавати в тролейбусі, автобусі, метро, на вулиці. Майже всі дякують за роботу. І це приємно. Побільшало також відповідальності. Раніше щось міг зробити не озираючись назад, а тепер уже думаєш - а чи можна, а чи треба це робити? Вже не в кожний проект і підеш, адже проекти бувають різні. Приємно, що українські воїни високо оцінили наш фільм. Майже всі бійці кажуть: "І в нас у частині був такий Старий!". Так само кажуть і про Мажора, мовляв, усюди є такий понтовий боєць». — про зміни в житті після зіграної ролі в "Кіборгах" в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» ВІКТОР ЖДАНОВ: "МІЙ СТАРИЙ З "КІБОРГІВ" НАРОДИВСЯ З РЕАЛЬНИХ ІСТОРІЙ УКРАЇНСЬКИХ БІЙЦІВ" (16 березня 2019 року)

  •  

«Звісно, радий за неї (донька Оксана Жданова). Вона також працює в Театрі на лівому березі Дніпра. Мене привів у цей театр актор Олександр Кобзар, ми знайомі з ним з Донецька. І я вдячний уже покійному Едуарду Марковичу Митницькому за те, що він узяв мене у свій театр. Мені тут комфортно. І моя мрія - працювати разом із донькою на одній сцені.

Є мої батьківські почуття - і це радість, адже дитина активно працює, в неї насичене акторське життя. Вона досить закрита, часто не пускає мене у свій світ, каже: "Не лізь! Я сама знаю!" Іноді навіть не знаю, в яких проектах вона знімається, - довідуюся вже коли фільм на екранах.

Син Павло навчається на оператора в Університеті культури. Раніше займався музикою. Звісно, ми з дружиною, актрисою Оленою Хохлаткіною, беремо участь у житті дітей, але діти вільні в своєму творчому виборі. Оксана задіяна у багатьох виставах - "Войцек", "Кепка з карасями", "Співай, Лоло, співай!", "Життя попереду", інших. Словом, і репертуар чудовий, і роботи в неї хороші.

Мені приємно брати участь у виставах Дмитра Богомазова, адже вони відрізняються від інших постановок. І взагалі "на Лівому березі" заведено після вистави дякувати одне одному за роботу. Мені спочатку здавалося, що це стосується тільки тих вистав, у яких я сам зайнятий, але виявилося, що це атмосфера театру - щира вдячність за виставу, яку зроблено для глядача». — про творчість своєї сім'ї в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» ВІКТОР ЖДАНОВ: "МІЙ СТАРИЙ З "КІБОРГІВ" НАРОДИВСЯ З РЕАЛЬНИХ ІСТОРІЙ УКРАЇНСЬКИХ БІЙЦІВ" (16 березня 2019 року)

Про нього
  •  

«Яка може бути конкуренція, якщо я граю жіночі ролі, а він – чоловічі? Я завжди пишалася тим, що Віктор центральні ролі грає, що йому все вдається». — про чоловіка Віктора Жданова в інтерв'ю Укрінформ Олена Хохлаткина, акторка театру і кіно. Театр в «днр»? Вибачте, я не працюватиму в цих трьох літерах (30 червня 2023 року)

  — дружина, українська акторка Олена Хохлаткіна
  •  

«Зараз стосунки чудові у нас у всіх. Чи пробачила я? Звичайно! Оскільки все це сталося у дорослому віці. Не можу сказати, що це була дуже сильна образа. Я розумію, що у кожної людини є вибір, і потрібно його поважати. Деякі люди підходять одне одному або не підходять, комфортно їм разом або некомфортно, це життя, і я вже розбирала цю ситуацію з точки зору дорослої людини. Звичайно, було неприємно, за маму трохи боляче, бо цей крок був дуже несподіваний для всіх нас. Просто вже минуло багато часу, всі зрозуміли, що ми є один в одного – і це найголовніше. Це я зараз кажу і про себе, і про брата, і про тата, і про маму. Нам вдалося зберегти родинні зв’язки. І це дуже важливо, особливо нині. Наразі любов, як би це пафосно не звучало, дуже важлива. А ми правда любимо один одного дуже сильно». — про те, що батько Віктор Жданов у січні 2022 року зізнався, що пішов із сім’ї в інтерв'ю "Коротко Про" Акторка Оксана Жданова: Виїжджала зі своєї квартири і зрозуміла маму, яка у 2014 виїхала з Донецька (12 вересня 2022 року)

  — донька, українська акторка Оксана Жданова

Примітки[ред.]