Перейти до вмісту

Кобзар Олександр Миколайович

Матеріал з Вікіцитат
Кобзар Олександр Миколайович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Олекса́ндр Микола́йович Кобза́р (18 травня 1976, Київ, Українська РСР) — український актор театру і кіно, режисер. Актор Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра (2004—2016). Заслужений артист України (2017). Актор Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки (з 2016).

Цитати[ред.]

  •  

«Дуже просто. Мене не влаштовували проєкти, які мені пропонували. Тому я захотів зробити щось своє». — про те як з успішного актора перевтілився на режисера в інтерв'ю "Детектор медіа" Олександр Кобзар: «З такою політикою, як зараз, ми можемо втратити українське кіно» (29 липня 2023 року)

  •  

«Складно, тому що ти не бачиш майданчик, коли граєш. Режисер усе ж таки веде актора, і коли я працював з акторами з другого боку камери, то дуже багато підказував їм. А граючи сам, я такої можливості не мав. Тож ми домовилися з оператором, художником, гримером та іншими членами команди, що вони будуть теж контролювати, бо мають досвід у кіно та смак. Я, зі свого боку, намагався абстрагуватися від себе. Тобто я дивився на себе як на актора, але відокремлював себе від персонажа. Важкий процес, але ми впоралися». — про поєднання ролей головного режисера та актора в інтерв'ю "Детектор медіа" Олександр Кобзар: «З такою політикою, як зараз, ми можемо втратити українське кіно» (29 липня 2023 року)

  •  

«За освітою я актор і режисер драматичного театру. Раніше я дуже хотів стати режисером театру, а потім переїхав до Києва, і колега мені каже: «От ти як режисер поставиш якусь виставу, у тебе на це піде два-три місяці, та отримаєш, умовно, тисячу гривень. А я піду зніматись і цю тисячу гривень, умовно, зароблю за два-три дні». Так склалося, що я потрапив до одного серіалу, потім пішли інші запрошення, почав розвиватися мій шлях кіноактора, і в мене вже бракувало часу. Тоді я зрозумів, що той колега мав рацію. Зараз, після 24 лютого, мені у моєму театрі запропонували поставити будь-яку виставу. Я загорівся одним матеріалом. Потім став грати як актор в одній виставі, потім – в іншій, і ця ідея так і залишилась ідеєю. Зараз, після прокату фільму «Батько», у мене буде відпустка. Якщо вийде відпочити. І зʼявляться ідеї та бажання, я буду щось ставити. В мене вже немає цілі когось здивувати, але й без діла не сидітиму». — про те як з успішного актора перевтілився на режисера в інтерв'ю mbr.com.ua «Я навіть готовий завершити кар'єру кіноактора»: Олександр Кобзар про свій режисерський дебют, стосунки з батьком і зйомки в кіно (27 липня 2023 року)

  •  

«Це складне питання. Наприклад, я поїхав до свого брата під Бахмут. Ми привезли їм машини. І там хлопці-військові кажуть, що треба знімати патріотичні фільми про війну. А я от граю у театрі: в нас багато драматичних вистав, і я бачу, що глядачі, які до нас приходять, втомлені від війни. І тема війни для них болюча. Вони самі питають і питають, коли буде якась комедія. Людям треба переключатися. Треба знімати і комедії, і про війну. Але складнішим є питання фінансування». — про майбутнє українського кіно в інтерв'ю mbr.com.ua «Я навіть готовий завершити кар'єру кіноактора»: Олександр Кобзар про свій режисерський дебют, стосунки з батьком і зйомки в кіно (27 липня 2023 року)

  •  

«Ми всі відповідальні за якісь помилки. У якийсь момент я відчув, що ми дуже різні з Вірою. Були конфліктні історії. Діти все це бачили. Їм було дуже важко. Ми дійшли до тієї межі. Це моє рішення. Взяв це на себе. Що так буде краще для Віри й дітей. Їй було дуже важко. Останнім часом, що ми жили разом, вона була розірвана, дуже пригнічена. Я розумів, що не зможу зробити її щасливою. А для чоловіка це, напевно, найголовніше, щоб дарувати жінці щастя». — про розлучення з дружиною Вірою Кобзар в інтерв'ю mbr.com.ua «Я навіть готовий завершити кар'єру кіноактора»: Олександр Кобзар про свій режисерський дебют, стосунки з батьком і зйомки в кіно (27 липня 2023 року)

  •  

«Не хочу, щоб вони були залежні від продюсерів. Не хочу грати у клановість, яка зараз є у театрі в Україні. Актори тягнуть своїх дітей. Хочу, щоб вони самі вирішили. Але якщо діти вирішать стати акторами, я не буду заперечувати. Допомагати їм не буду». — про майбутнє власних дітей в інтерв'ю mbr.com.ua «Я навіть готовий завершити кар'єру кіноактора»: Олександр Кобзар про свій режисерський дебют, стосунки з батьком і зйомки в кіно (27 липня 2023 року)

  •  

«Потрібно залишатися людьми. І я думаю, що Вірі було складніше. Розлучення — це складний акт. У нас були натягнуті стосунки. Розлучилися ми цивілізовано. З дітьми у мене хороші стосунки. Зараз будуть зі мною жити, оскільки Віра багато знімається». — про розлучення з дружиною Вірою Кобзар в інтерв'ю nv.ua Зірки Скаженого весілля. Актори Олександр і Віра Кобзар розійшлися (13 червня 2021 року)

Примітки[ред.]