Перейти до вмісту

Гуменюк Борис Борисович

Матеріал з Вікіцитат
Борис Гуменюк
Презентація «Віршів з війни» в Тернополі
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Бори́с Бори́сович Гуменю́к позивний «Кармелюк»; (нар. 30 січня 1965) — український поет, прозаїк, військовик. Член Національної спілки письменників України (з 2006).

Цитати

[ред.]
  •  

Міфотворчість важлива, але література має відгукуватися, рефлексувати. Добра література — це як надбудова над тим, що ми називаємо фольклором[1].

  •  

Міф про Другу світову війну вже майже витіснений. Принаймні для учасників бойових дій. Я думаю, що такими зусиллями ми скоро забудемо це все, тобто ми будемо згадувати Другу світову так само як Першу світову. Тобто як ніщо. Вона ніколи не була архетипом нашого народу, вона була нав’язана нам, і скоро просто зникне, а на її місці лишиться порожнеча[1].

  •  

Я дуже сподіваюся, що враження накопичуються, і якщо вдасться якимось чином вийти з цієї війни цілим та неушкодженим, то можна буде ці враження реалізувати в якісь тексти[1]. — Про російсько-українську війну

  •  

Я думаю, що ані Ремарк, ані Гемінґвей уявлення не мали, що таке справжня війна. Вони її висмоктували зі своєї уяви. Щоби зрозуміти, що таке війна, треба побачити у приціл ворога та вистрілити в нього. І коли ти внутрішньо це переживаєш під тиском своїх гуманітарних знань, що здобувалися впродовж усього життя, та буття, яке формувалося у певних культурних пластах, лише тоді народжується новий текст[1].

  •  

Я думаю, що не буде існувати ніякої іншої літератури, окрім воєнної, тому що вона всіх зачепила. І тексти про війну чи з війни будуть становити переважну частину літератури на десятиліття вперед[1].

Примітки

[ред.]