Від'ємне число

Матеріал з Вікіцитат
Від'ємне число
Стаття у Вікіпедії

Від'ємне число — дійсне число, що менше за нуль. Від'ємні числа розташовані на числовій осі ліворуч від нуля.

Цитати[ред.]

  •  

Математики цілі століття користувалися «від'ємними» і «додатніми» числами, ототожнюючи останні з якимись числами без знаку, не маючи сумніву в законності цього так само, як вони користувалися дробовими та ірраціональними числами.

  Ф. Журден[1]
  •  

Від'ємні величини алгебри реальні лише остільки, оскільки вони співвідносяться з додатними величинами, реальні лише в рамках свого відношення до останніх; взяті поза цим відношенням, самі по собі, вони мають чисто уявний характер.

  Ф. Енгельс[2]
  •  

Ти бачиш, звичайно, що все це [використання від'ємних чисел], на перший погляд дуже схоже на чистісіньку нісенітницю, а проте, виконані згідно з цим алгебраїчні дії приводять до зображень воістину дивовижних.

  М. Штіфель[3]
  •  

Правила алгебраїчних дій з від'ємними кількостями загалом усі приймають і вважають їх точними незалежно від того, що розуміється під цими кількостями.

  Ж. Даламбер[4]
  •  

Одна з найбільших переваг сучасної геометрії проти стародавньої у тому, що вона спроможна, розглядаючи як додатні, так і від'ємні величини, вмістити в одному формулюванні декілька варіантів тієї самої теореми, в якій змінюється тільки співвідношення різних частин фігури.

  М. Шаль[5]
  •  

Тоді як обидві ці операції [додавання і множення] завжди здійсненні, здійсненність зворотних операцій, віднімання і ділення, виявляється обмеженою… Але саме ця обмеженість у виконанні зворотних операцій щоразу спричинювала новий творчий акт. Так людський розум створив від'ємні й дробові числа, завдяки чому з'явилося незмірно досконаліше знаряддя у вигляді системи всіх раціональних чисел.

  Р. Дедекінд[6]

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

Математика в афоризмах, цитатах і висловлюваннях / Н. О. Вірченко. — Київ: Вища школа, 1974. — 272 с.