Брондуков Борислав Миколайович

Матеріал з Вікіцитат
Брондуков Борислав Миколайович
Стаття у Вікіпедії

Борисла́в Микола́йович Брондуко́в (*1 березня 1938, село Дубова (Володарська сільська рада), Поліський район, Київська область, Українська РСР — 10 березня 2004, Биківня, Київ, Україна) — український актор, народний артист Української РСР.

Цитати[ред.]

  •  

«Ділю я серце лиш з тобою,

Блаженний час прийшов з небес,

Душа моя в твоїм покої —

Це найдорожче із чудес». — фрагмент віршу Борислава Брондукова із книги «Тринадцять сповідей», виданий дружиною Катериною Брондуковою Борислав Брондуков хотів зіграти Леніна… в Театрі сатири (2 березня 2019 року)

  •  

«Гони рубль, родственник! Мне Афоня рубль должен был!.. Два!» — фраза Борислава Брондукова, що стала народною Борислав Брондуков. Про бідного Федула замовте слово (10 березня 2019 року)

Про нього
  •  

«Ми познайомилися, коли мені було 18, а йому 31. Разом з моєю подругою Людою ми проводжали в аеропорт у "Жуляни" відомого актора Івана Миколайчука. Він приїхав з Брондуковим. Той ніс валізи, і я вирішила, що це носій; актора в ньому не запідозрила. Поки Люда говорила з Іваном, я сиділа на лавці. Боря до мене тісно так підсунувся і ... став загравати, причому він був явно напідпитку. А я думаю: "Боже! П'яний, старий, як він сміє так поводитися?" Обурена кажу:" Люда, забери мене від цього дядька!" А вона: "Та ти знаєш, хто він такий? Це хороший актор, він тебе підготує до театрального краще, ніж я". Наступного дня ми зустрілися і пішли на схили Дніпра - репетирувати ... У підсумку я вийшла за нього вже в кінці першого курсу ... Спочатку мені просто було з ним цікаво, як, втім, і з усією їх артистичної компанією. Всі хлопці - зрілі, розумні, талановиті; Боря серед них - перший шустряк і балагур ... А душевні якості я розгледіла вже потім. Він був дуже турботливим. Ніколи не дарував квітів, зате намагався як слід нагодувати. Пам'ятаю, коли вперше запросив в гості, наварив сосисок, картоплі, салат нарізав. Але потім, видно, зрозумів, що сосисками дівчину не звабити, і став водити мене в ресторани. До речі, сам він готував відмінно». — про перше знайомство Згадуємо Борислава Брондукова: "Мені хто пиріжок дасть, хто булочку" (1 березня 2018 року)

  — дружина Катерина Петрівна Брондукова
  •  

«Я вступила до театрального інституту завдяки йому. Але як чоловіка Брондукова я спочатку взагалі не сприймала. Хоча, чим далі, тим гостріше відчувалося: без Броніслава сумно, не вистачає його жартів... Він так зворушливо залицявся. Одного разу ми прийшли до нього додому голодні, а він зварив каструлю картоплі, відварив сосисок, поставив переді мною, сів і... з любов'ю дивився, як я їм! А ще Броніслав познайомив мене зі всією акторською братією і усім представляв, як свою дівчину. З ним було спокійно, надійно і добре. В результаті мене перестала бентежити різниця у віці, але батьків проблема хвилювала. Тому заручини зіграли таємно у лютому 1969 р. Мамі з татом я оголосила: їду до Одеси на проби, а самі замовили столик в ресторані "Чорне море", запросили Георгія Юматова і Кіру Муратову. Ми були такими гарними і щасливими! А ввечері Броня прийшов до мене в номер, але тоді між нами нічого не було! Просто спали, і це було романтично! Все сталося пізніше – на Восьме березня, коли я прийшла до Броні в гості... Коли я повернулася додому, батько по очах все зрозумів і зажадав: Терміново розписатися!» — про знайомство та залицяння Борислав Брондуков. Про бідного Федула замовте слово (10 березня 2019 року)

  — дружина Катерина Петрівна Брондукова
  •  

«Я вчила його говорити заново, займалися сценічною мовою. І Бронечка переміг хворобу! Поправився, після пережитого інсульту навіть сам став ходити на рибалку. Потім його запросили зніматися у фільмі "Батальйони просять вогню", і він не зміг відмовити... Актор знову багато знімався, хоча лікарі з дружиною постійно зупиняли: це вкрай небезпечно. І було все активно до пори до часу.

- За місяць до другого інсульту Бронечка обійняв мене і прошепотів:
- Ластівко, я так втомився! – Я кажу йому:
- Тобі треба відпочити, – Але він мене і слухати не хотів, а поїхав на зйомки у Пітер.... Прямо на залізничному вокзалі у нього різко заболіла голова.

Коли почався напад, Борислав Миколайович сам доїхав додому, піднявся на четвертий поверх, приліг, але було пізно – під вечір стався другий інсульт. Акторська родина вистояла і цього разу. Улюблений народом Федул не здався, але зніматися, як раніше, вже не зміг.» — про те, як грав у фільмах після першого інсульту в 1984 році Борислав Брондуков. Про бідного Федула замовте слово (10 березня 2019 року)

  — дружина Катерина Петрівна Брондукова
  •  

«Найбільшу кількість оплесків на зустрічах у кінотеатрах зривав алкоголік, мерзотник і закінчений негідник Федул, якого в нашому фільмі чудово зіграв Борислав Брондуков. В костюмі і гримі Боря був настільки органічним, що коли під час зйомок в ресторані (ресторан ми знімали вночі в Москві) він вийшов на вулицю покурити, швейцар нізащо не хотів пускати його назад. Брондуков пояснював, що він актор, що без нього зйомки зірвуться, - швейцар не вірив. Казав: багато вас тут таких артистів! Брондуков наполягав. Швейцар пригрозив, що викличе міліцію. І викликав би, але тут на вулицю виглянула моя помічниця Рита Расказова. "Борислав Миколайович, ви тут?!" - зраділа вона. - "А там паніка: куди актор подівся?!" - "Невже він і справді артист? Треба ж! "- здивувався швейцар. А пізніше, коли знімали "Сльози капали" в Ростові, в готелі я у себе в номері раптом почув, що хтось в ресторані співає французькі пісні. Я спустився. Була пізня осінь, народу в ресторані було мало. На сцені з мікрофоном у руці Брондуков співав пісню з репертуару Іва Монтана. І це був вже не доходяга і алкаш Федул, а елегантний, пластичний і чарівний французький шансоньє. Шкода, що ця грань його таланту так і залишилася нерозкритою".» — про Згадуємо Борислава Брондукова: "Мені хто пиріжок дасть, хто булочку" (1 березня 2018 року)

  — режисер фільму "Афоня" Георгій Данелія
  •  

«Ніколи не забуду, як молодший син прийшов додому, а Боря плаче: "Богданчик, нам їсти нічого". Боря ходив на ринок, де знайомий м'ясник давав йому цілу сумку кісток ніби як для собаки. Насправді ми з цих кісток варили суп собі. Коли не було чого їсти, Боря на цілий день йшов гуляти Києвом. Я хвилювалася, говорила: "Ти ж голодний". А він: "Нічого, мені хто пиріжок дасть, хто булочку". Напевно, люди пізнавали його і пригощали». — про те, як виживали сім'єю в 1990-ті роки Згадуємо Борислава Брондукова: "Мені хто пиріжок дасть, хто булочку" (1 березня 2018 року)

  — дружина Катерина Петрівна Брондукова
  •  

«Боря – дуже яскрава особистість! Ми навчалися на одному курсі, в одному гуртожитку жили. Є що згадати! Наприклад, як відвідували вареничну на Хрещатику. Адже там черги завжди такі були! Боря заходив і казав: «Здрастуйте, товариші!» І махав руками при цьому, як божевільний. "Смачного! Їжте вареники з картоплею на здоров'я! - продовжував. Черга - людей 50 - відразу розступалася. Кому полювання з «божевільним» зв'язуватися? А він одразу робив для нас замовлення. Ми обідали. Виходячи, Боря ще раз усім бажав приємного апетиту, додаючи: "Привіт від артистів!" Ми з ним ніколи в черзі не стояли!». — про дружні стосунки з Броніславом Брондуковим в інтерв'ю газеті «Факти» «во время премьеры спектакля «слово о полку игореве» все двери и окна в зале театра распахнулись и прямо на сцену влетела… Шаровая молния» (27 липня 2007 року)

  — український театральний актор, режисер та драматург Віктор Шулаков

Примітки[ред.]