Перейти до вмісту

Іспанська мова

Матеріал з Вікіцитат
Мапа іспаномовного світу, з територіями іспаномовної більшості та меншини.
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Іспанська, раніше еспанська (español), або кастильська (castellano) — мова, що генетично належить до іберо-романської (західної) підгрупи романської групи індоєвропейської мовної сім'ї. Виникла в Кастилії (центральна Іспанія). Приблизно 407 мільйонів осіб розмовляють іспанською як першою мовою (за цим показником вона є найпоширенішою після китайської). Крім того, 60 млн осіб використовують іспанську як другу мову, а також 20 млн знають її як іноземну. Іспанська є однією з шести офіційних мов ООН, а також є офіційною мовою Європейського Союзу та Меркосуру. Іспанська — друга у світі за популярністю серед іноземних мов (після англійської). На початку 21 століття вона випередила французьку.

Цитати

[ред.]
  •  

Навчіть своїх синів принаймні англійської та іспанської — ці мови відкриють їм доступ до половини світу, потім додайте латину — вона відкриє їм доступ до знання[1]. — «Листи незнайомці»

  Андре Моруа
  •  

По дорозі в конференц-зал я набрав купу місцевих газет — така вже в мене звичка. Я, звичайно, читаю не на всіх мовах світу, але по-іспанськи людина освічена завжди щось розбере[1]. — «Футурологічний конгрес»

  Станіслав Лем
  •  

А крім того, я завжди дотримувався думки, що дівчата, які вивчають французьку або іспанську мову, стають жінками раніше своїх ровесниць, які займаються, скажімо, російською чи німецькою[1]. — «Уроки французької»

 

А кроме того, я всегда придерживался мнения, что девушки, изучающие французский или испанский язык, становятся женщинами раньше своих сверстниц, которые занимаются, скажем, русским или немецким.

  Валентин Распутін
  •  

Німецька та іспанська мови цілком доступні іноземцям, але англійська недоступна навіть англійцям[1]. — «Пігмаліон»

  Бернард Шоу

Примітки

[ред.]