Перейти до вмісту

Читання

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:

Цитати та вислови про читання.

  •  

Коли ми говоримо про вдумливе читання, то воно потребує вже правильної організації часу, а це — розкіш. Особливо для людей активних. Ти мусиш мати владу над своїм графіком, над своїми пріоритетами, і вписувати туди читання просто як обов’язкову, важливу річ[1].

  Євген Глібовицький
  •  

Немає кращого засобу освіження розуму, як читання древніх класиків; варто взяти якогось із них у руки, хоч на півгодини, — зараз же почуваєшся освіженим, полегшеним і очищеним, піднятим і укріпленим, — ніби освіжився купанням у чистому джерелі.

  Артур Шопенгауер
  •  

Читання є культурною практикою. Точно так само, як їжа є культурною практикою, сніданки, стояння в черзі й так далі. Тобто, ви приходите і в одному місці люди стоять у черзі врозсип, а в іншому місці вони стоять в черзі організовано, наприклад, за принципом «хто перший прийшов». Якщо уявити собі, що це очікування на транспорт — це буде характеристикою різних міст. В одному місті, хто більший, хто сильніший, спритніше заскочив, в іншому місті хтось чекає довше. Тобто будь-що з того, що ми робимо осмислено, є культурною практикою[1].

  Євген Глібовицький
  •  

Читання хороших книг — це розмова з найкращими людьми минулих часів, і до того ж така розмова, коли вони повідомляють нам лише найкращі свої думки.

  Рене Декарт
  •  

Читати, читати і ще раз читати. Це гасло кожного дня. Мусимо прищепити вартості, які ведуть до створення нової людини, нового чоловіка та нової жінки, котрі стануть основою соціалістичної батьківщини. Це буде наш колективний чин, що будує соціалізм.[2]

  Уго Чавес
  •  

Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.

 

Gutta cavat lapidem non bis, sed saepe cadendo: Sic homo fit sapiens non bis, sed saepe legendo.[3]

  Джордано Бруно
  •  

Я читаю весь час, тому що інакше, в принципі, неможливо розвиватися. Потрібно читати. Для задоволення, для розвитку, для бізнесу, для освіти. Професійна література допомагає мені у веденні бізнесу. Книжки по історії я читаю для задоволення[4].

  Дана Павличко

Див. також

[ред.]

Примітки

[ред.]