Час тирана. Прозріння 2084 року

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Час тирана. Прозріння 2084 року» — роман у жанрі політичного трилера-антиутопії, що написаний українським письменником Юрієм Щербаком та вперше опублікувався у видавництві «Ярославів Вал» 2014 року. Заключна частина трилогії «Час смертохристів: Міражі 2077 року» (2011) і «Час Великої Гри. Фантоми 2079 року» (2012).

Цитати з роману[ред.]

  •  

Ми — народ м'який, співучий, терплячий. Ми збереглися як народ тільки завдяки нашій покорі, нашому рабству, як ви кажете. Інакше би нас давно знищили в Сибіру. А так — жили-не тужили в рабах Росії й Польщі. Жили краще, ніж наші хазяї. Бо ми — хитрі, а вони — дурні[1].

  •  

Запам'ятай, салоїде й галушкожере. Ти не знаєш українців. Ми не тільки народ Плуга, а й народ Шаблі. Ми вільні, горді та войовничі. Ти забув повстанців, партизанів, махновців, бунтівників, бандерівців, протестувальників. Українці вперті як у житті, так і в бою. Згадай Майдан. І не будуть коритися ніяким місцевим султанам і ніяким Омарам. Не стануть рабами[1]!

  •  

душі найбільших злочинців, які не каються і яким немає прощення, надійно замкнені до спеціальних капсул, наче високотоксичні радіоактивні відходи. Та чи так уже надійно? — чому ж тоді на Землі з’являються все нові й нові злочинці[1]?

  •  

Третій закон Бога — закон збереження і вічного кругообігу душ[1].

  •  

Душі — це вічний, незнищенний потенціал природи, невичерпна скарбниця характерів, почувань, нахилів, надій, пристрастей і спогадів… Безсмертна душа не має паспорта, ця душа належить даній конкретній людині, а не державі[1]

  •  

Держави душі не мають: держави — штучні, тимчасові утворення, вічними є землі, на яких живуть народи[1]

Цитати про роман[ред.]

  •  

Маємо справу з тритомником, у якому постає і минуле України, і теперішнє, і гіпотетичне майбутнє. Після Вальтера Скотта — це найкращий світовий роман[2].

  Вадим Скуратівський

Примітки[ред.]