Перейти до вмісту

Фернан Магеллан

Матеріал з Вікіцитат
Фернан Магеллан
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Ферна́н (Ферна́ндо) Магеллан (ісп. Hernando de Magallanes, порт. Fernão de Magalhães, 1480 — 27 квітня 1521) — португальський мореплавець на іспанській службі. Керував першою успішною навколосвітньою експедицією, під час якої сам Магеллан загинув. Дав назву Тихому океану.

Цитати

[ред.]
  •  

Церква говорить, що земля пласка, але я ж знаю, що вона кругла, я бачив тіні на місяці, тому я більше вірю у ці тіні, ніж у церкву[1].

Цитати про Магеллана

[ред.]
  •  

Я сподіваюся... слава цього шляхетного капітана не померкне у віках і не буде віддана забуттю. Поряд з іншими його чеснотами він був непохитний у горнилі найбільших небезпек, як ніхто інший, і голод переносив більш стійко, ніж кожен з нас. Він був обізнаний у всьому, що стосувалося мистецтва водіння кораблів, вміло прокладав курс і становив карти. Це воістину так, бо ніхто, крім нього, не був настільки мудрий, не володів такою твердою силою волі і такими великими знаннями, щоб зважитися зробити плавання навколо Землі, як то здійснив він[2].

  — Історіограф експедиції Магеллана Антоніо Пігафетта
  •  

Тільки для звершення подвигу обрала доля з незчисленних мільйонів людей цью похмуру, мовчазну, замкнуту в собі людину, завжди неухильно готову пожертвувати заради свого задуму всім, чим він володів на землі, а на додачу й своїм життям. Лише для тяжкої роботи закликало воно його і без подяки та нагороди, як поденника, прогнало по звершенні справи[2].

  Стефан Цвейг

Примітки

[ред.]