Українська Вікіпедія

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип Української Вікіпедії
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Украї́нська Вікіпе́дія — україномовний розділ Вікіпедії — багатомовного інтернет-проекту зі створення вікі-енциклопедії, яку може редагувати кожний охочий користувач інтернету. На цей час кількість статей української Вікіпедії становить майже 600 тисяч — за цим показником вона перебуває на 16-му місці серед усіх мовних розділів, на 11-му місці серед європейських вікіпедій та на 3-му місці серед вікіпедій слов'янськими мовами.

Цитати[ред.]

  •  

Українська Вікіпедія є найпотужнішим енциклопедичним Інтернет-ресурсом свого національного середовища, у перспективі — одним з основних елементів інформаційного простору. Водночас вона репрезентує українську культуру, історію, науку, промисловість, бізнес та інші сфери і реалії України, а також подає для україномовного користувача багатогранну фахову інформацію про світ. Масштаб і якість кожного національного сектора Вікіпедії побічно є мірилом сучасного суспільного потенціалу певної нації творити новий культурний продукт. По суті сукупність мовних розділів Вікіпедій є майданчиком змагань і репрезентацій світових культур, показником їх сучасних потенцій[1].

  Володимир Білецький
  •  

Українська Вікіпедія — це потужна мовна версія, порівняно з населенням і рівнем добробуту. Частково тому що є така пристрасть до української мови, є пристрасть до національної культури та ідентифікації[2].

  Джиммі Вейлз
  •  

Вікіпедія є енциклопедичним Інтернет-ресурсом , репрезентацій світових культур інформаційного простору. Є основа суспільного потенціалу творення культурного продукту. Вікіпедія є майданчиком презентацій світових культур, показником їх потенцій. Обличчя Вікіпедії важливе у світі науки.

  Огірко Ігор Васильович

Примітки[ред.]


Bookmark-new.svg