Толока (фільм)

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія

«Толока» — український історичний фільм, екранізація Шевченкової балади «У тієї Катерини хата на помості…» режисера Михайла Іллєнка. Фільм вийшов в широкий український прокат 20 серпня 2020 року.

Цитати про фільм[ред.]

  •  

Режисер фільму Михайло Іллєнко розкриває толоку як традиційний підхід до будівництва хати із залученням рідні, сусідів, а то й усього села. Саме це протягом усієї стрічки і робить головна героїня. Кожне випробування руйнує хату Катерини. Але вона вперто, як і багато поколінь українців, знову й знову піднімає її з руїн. Вік української хати короткий — від війни до війни. Якби не толока, не було б де й зустріти свого коханого, якого вона так чекає. Завдяки толоці жодна хата в Україні ніколи не була «скраю», а завжди у центрі громади[1].

  •  

Це одночасно екранізація балади Тараса Шевченка У тієї Катерини хата на помості та переказ 400 років української історії в форматі сюрреалістичної притчі[1].

  — Олександра Калініченко
  •  

Ідея Толоки виникла в Іллєнка ще в 1960-ті роки. Але зйомки почалися аж в 2013 році, та тільки в 2020 році фільм дійшов до глядача[1].

  — Олександра Калініченко

Примітки[ред.]