Тимошенко Юрій Трохимович

Матеріал з Вікіцитат
Тимошенко Юрій Трохимович
Стаття у Вікіпедії

Ю́рій Трохи́мович Тимоше́нко (сценічний псевдонім Тарапунька; * 2 червня 1919, Полтава, УНР — 1 грудня 1986, Ужгород, УРСР, СРСР) — український радянський актор, кінорежисер, сценарист, артист розмовного жанру. Лауреат Сталінської премії (1950). Народний артист Української РСР (1960).

Цитати[ред.]

  •  

«Здоровенькі були…» — так традиційно розпочинав свій виступ Тарапунька «Здоровенькі були! Чи є дурні на Сатурні?» (2 грудня 2011 року)

  •  

«— Скажи, Штепселю, а коли ти народився?
— Яке це має значення?
— А все-таки?
— Ну, в листопаді.
— На початку чи в кінці місяця?
— 29-го.
— Воно й видно.
— Але й ти ж, Тарапунько, з’явився на світ 31 грудня, — не залишається в боргу Штепсель.
— Я ж у селі народився! — каже Тарапунька. — Там штурмівщини немає!» — сценка, під час якої йдеться про штурмівщину і брак ТАРАПУНЬКОЮ НАРІК ЙОГО ДОВЖЕНКО (27 березня 2011 року)

Про нього
  •  

«Розказували, що напередодні гастролей у Великій Британії Тимошенко й Березін прийшли в райком партії на співбесіду - процедуру, якій піддавалися всі радянські громадяни, котрі виїжджали за кордон. Гортаючи документи артистів, секретар райкому з подивом виявив, що відомі всій країні люди не члени КПРС. Чому? І тут Юрій Трохимович скипів: "Ви ображаєте нас таким запитанням! Доки в партії такі товариші, як… (він назвав кілька прізвищ), не смійте туди кликати порядних людей! Виженете з партії всіх покидьків, і тоді ми радо до вас прийдемо". Гастролі скасували» — ТАРАПУНЬЦІ І ШТЕПСЕЛЮ — ПО 100 РОКІВ! (16 серпня 2019 року)

  — дружина Юрія Тимошенка - співачка Юлія Пашковська
  •  

«Тоді вважалося за честь писати для Тимошенка і Березіна, котрі мали величезну, неймовірну популярність. Попередньо я зустрічався з Юрієм Трохимовичем, він мені пропонував теми, і через певний час я вже приносив артисту готову інтермедію. Іноді він робив зауваження, і ми разом допрацьовували, іноді приймав беззаперечно». Тимошенко часто говорив: «Акторство – це вже наша турбота. А ви напишіть так, щоб двірник прочитав і люди реготали». — Незгасне «Здоровенькі були!» (22 березня 2017 року)

  — український гуморист Павло Глазовий
  •  

«А що в тебе на батьківщині, в селі Каленики, є примітного?" — запитав Олександр Петрович.

"Начебто нічого особливого… річка є… Тарапунька", — відповів Юрій Трохимович.

"Ось тобі й псевдонім. Кращого не придумаєш!" — підсумував розмову Довженко». — Так артисти придумали собі нових персонажів: легкого на жарт і вигадку, гострого на язик Тарапуньку та спокійного, розважливого, правильного в усьому Штепселя Березіну - 100 років: народне звання "Штепсель" (11 листопада 2019 року)

  — український режисер Олександр Довженко

Примітки[ред.]