Березін Юхим Йосипович

Матеріал з Вікіцитат
Березін Юхим Йосипович
Стаття у Вікіпедії

Юхи́м Йо́сипович Бере́зін (сценічний псевдонім — Штепсель; 11 листопада 1919}}, Одеса, Херсонська губернія — 29 травня 2004, Тель-Авів, Ізраїль) — український радянський актор, кінорежисер, сценарист, артист розмовного жанру. Народний артист Української РСР (1960). Член НСКінУ (1958—1999).

Цитати[ред.]

  •  

«Вас турбують із приймальні Святішого Патріарха Московського і Всієї Русі Пимена.

- Так, слухаю вас уважно, - виструнчився літератор.

- Наближається День Тезоіменитства Святішого Патріарха - 23 липня.

- Справді, часу небагато залишилося…

- …і до урочистостей ми б хотіли написати Гімн православних Русі. Блаженіший цікавиться, ви самі створите вірші чи вам запропонувати когось у співавтори?» — Юхим Березін зателефонував додому Сергію Михалкову: Юхим Березін. Шоломаленьки були (29 травня 2021 року)

  •  

«Здравствуйте, дорогие товарищи!» — так традиційно розпочинав свій виступ Штепсель Тарапунька і Штепсель: «Збільшувати кількість сміху на душу населення» (7 листопада 2019 року)

  •  

«Я больше не выйду на сцену. Не хочу быть смешным...» — про завершення виступів Березіна, ц він сказав Олександру Каневському в 1994 році відсвяткувавши свій 75-річний ювілей Березіну - 100 років: народне звання "Штепсель" (11 листопада 2019 року)

Про нього
  •  

«Фіма мав приголомшливу пам'ять. Він запам'ятовував тексти — і свої, і партнера. Коли Тарапунька раптом починав затинатися, Штепсель негайно приходив на допомогу: "Ти хочеш запитати…" — і жваво проговорював запитання Тимошенка. "Так, так, саме це я й хотів запитати!" — з полегшенням підтверджував той...

У 1955 році, їх, ще молодих артистів, запросили не куди-небудь, а в Кремль — на зустріч Нового року! Зрозуміло, всі дуже хвилювалися — і вони, і дирекція, і ми, сценаристи. Пошили вечірні костюми, а ми з Робертом написали спеціальну інтермедію. Поки її приймали, поки затверджували, артисти не встигли вивчити. Вирішили вчити в літаку. Тільки злетіли, Тимошенко зажадав: "Виймай, будемо репетирувати". І раптом Березін зблід: інтермедія залишилася вдома на письмовому столі. Його навіть не картали, не докоряли, всі були просто паралізовані. Березін пішов у хвіст літака, згадував, записував. Через пів години вийшов і, наче нічого й не сталося, звернувся до партнера: "Ну, чого сидиш, — давай репетирувати!» — про пам'ять Березіна Березіну - 100 років: народне звання "Штепсель" (11 листопада 2019 року)

  Роберт Віккерс, який спільно з писав тексти інтермедій для цього дуету

Примітки[ред.]