Перейти до вмісту

Українська Радянська Соціалістична Республіка

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з УРСР)

Українська Радянська Соціалістична Республіка (УРСР) — республіка в складі Радянського Союзу, що існувала в 1919–1991 роках.

Цитати про УРСР

[ред.]
  •  

Недавно, у зв'язку з 70-річним ювілеєм Організації Об'єднаних Націй президент П. Порошенко публічно заявив, що пишається роллю України як співзасновника ООН. Ми, комуністи, теж пишаємося цим. Однак чому президент промовчав про те, що Україна була тоді не незалежною державою, а однією з республік Радянського Союзу? Про те, що вирішальну роль у наданні Україні місця в ООН зіграв Й. В. Сталін, з доказами якого погодилися Ф. Рузвельт і В. Черчілль? Про те, що Україну тоді представляв в ООН її міністр закордонних справ — член Політбюро ЦК Компартії України Дмитро Захарович Мануїльський? Промовчав президент, мабуть, тому, що наведені вище факти «не вписуються» в закон про засудження «комуністичного тоталітарного режиму».

 

Недавно, в связи с 70-летним юбилеем Организации Объединенных Наций президент П. Порошенко публично заявил, что гордится ролью Украины как со­учредителя ООН. Мы, коммунисты, тоже гордимся этим. Однако почему президент умолчал о том, что Украина была тогда не независимым государством, а одной из республик Советского Союза? О том, что решающую роль в предоставлении Украине места в ООН сыграл И.В. Сталин, с доводами которого на этот счет согласились Ф. Рузвельт и У. Черчилль? О том, что Украину тогда представлял в ООН ее министр иностранных дел — член Политбюро ЦК Компартии Украины Дмитрий Захарович Мануильский? Умолчал президент, видимо, потому, что приведенные выше факты «не вписываются» в закон об осуждении «коммунистического тоталитарного режима».[1]

  Петро Симоненко, доповідь з нагоди 98-ій річниці Жовтневої революції, 6 листопада 2015
  •  

З аналізу протоколів Тимчасового робітничо-селянського уряду України стало відомо, що Суджа майже місяць фактично була столицею Радянської України – з 29 листопада до 27 грудня 1918 року[2].

  — OBOZ.UA

Примітки

[ред.]
  1. Октябрь освещает путь в будущее. Архів оригіналу за 2015-11-13. Процитовано 2015-11-13.
  2. OBOZ.UA