Перейти до вмісту

Сова Дмитро Павлович

Матеріал з Вікіцитат
Сова Дмитро Павлович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Дмитро Павлович Сова́ (9 липня 1983, Прилуки, Чернігівська область) — український актор театру, кіно та дубляжу.

Цитати[ред.]

  •  

«Так, ми були в Києві. Моя квартира так розташована, що нічого не чути, навіть коли сусіди влаштовують гучні вечірки. Було тихо. До мене зателефонував друг, актор Женя Ламах. На годиннику була шоста ранку. Я скинув – раз, другий. Він знову набирає, беру слухавку: "Женю, що?" Він: "Ти нічого не знаєш? Війна почалася". Ну от так… Півтора місяця ми продовжували жити з дружиною в Києві. Разом із татом Даші пішли до військкомату. Нас записали. Кілька днів з ними їздили, возили медицину, а потім недалеко від мого будинку почали облаштовувати блокпости – стали чергувати на одному з них.

Два тижні простояли, а потім переїхали на лівий берег Києва, де більш потрібна була наша допомога. Поселилися всією родиною в приватному будинку на Осокорках – це житло наших родичів, які переїхали на захід України. Заради безпеки облаштувалися в підвалі – прожили там два тижні. А потім вирушили у Яремче. Переїзд був тяжкий, добиралися двома машинами. Допомагав наш товариш, актор Даня Мірешкін. Я відвіз дружину, її маму та всіх наших тварин, а сам повернувся до Києва. Згодом приїхала і Даша – почав працювати Театр Франка». — про перші дні повномасштабного вторгнення в інтерв'ю OBOZ.UA "Заберіть повістку!" Актор-воїн Дмитро Сова – про місце служби, два тижні життя у підвалі та теми, які оминає його відома дружина (26 листопада 2023 року)

  •  

« Коли ми з Дашою зрозуміли, що маємо бути разом, вона переїхала зі своєю собакою і з котом породи мейн-кун. А потім у нас з’явився ще один кіт цієї самої породи. Але це не таке господарство, як у моєї тещі. Там шість собак і сім котів.

Раніше вони жили в їхній київській квартирі, а коли почалося вторгнення (це 14-й поверх – у бомбосховище не набігаєшся), ми перевезли її в Яремче. Спочатку жили в будинку батьків режисерки Соломії Тимощук, а потім повернувся її тато, який був за кордоном. І ми знайшли інше житло. Теща знімає там маленький приватний будинок. Зізнаюся, було непросто знайти житло з такою кількістю тварин. Яремче – це невеличке містечко, домашні тварини там не живуть у хатах. Ну може кицька забігти поїсти. У нас була навіть думка побудувати для них вольєр у дворі, утеплити, однак знайшовся вихід: зняли житло з господарською прибудовою.». — про ставлення до домашніх тварин та перші тижні повномасштабного вторгнення в інтерв'ю OBOZ.UA "Заберіть повістку!" Актор-воїн Дмитро Сова – про місце служби, два тижні життя у підвалі та теми, які оминає його відома дружина (26 листопада 2023 року)

  •  

«Даша знала, що піду, не буду петляти та шукати відмазки. Чув від знайомих, що, мовляв, міг сказати у військкоматі, що активно волонтерю. Але для чого? Є багато людей, які роблять набагато більше, ніж я. До того ж я сам приходив до військкомату з початком вторгнення не один раз, телефонував туди. Хотів знати, в якому я статусі, бо люблю бути підготовленим. Запитували спеціальність. Казав: актор театру і кіно. Відповідали: чекайте.

Мене набрали наприкінці червня: "Дмитре Павловичу, заберіть повістку". Я в той час не перебував удома, попросив покласти у поштову скриньку, повернувся – забрав. Подзвонив друзям в "Азов", тестю, який вже на той час служив в авіації. Хотів піти до когось до своїх – так не треба буде додатково налагоджувати комунікації. Так потрапив у частину, де служить батько моєї дружини. Це бригада тактичної авіації в Старокостянтинові. Я перебуваю в батальйоні охорони. Як проходить служба? Буває по-всякому. Мене дуже надихають пілоти, з якими бачуся, коли є нагода заїхати до тата. Він командир ланки, за спеціальністю – льотчик-винищувач, і зараз літає.». — про отриману повістку з військомату в інтерв'ю OBOZ.UA "Заберіть повістку!" Актор-воїн Дмитро Сова – про місце служби, два тижні життя у підвалі та теми, які оминає його відома дружина (26 листопада 2023 року)

  •  

«Ми дійсно багато допомагаємо. Робимо збори в інтернеті, левову частину задонатили мої друзі. З Чикаго передавали великі партії амуніції, взуття, аптечки. Є такий режисер Чед Грасія, от він першим мені скинув п’ять тисяч доларів. Ми купили на ці кошти приціл нічного бачення – самі знаєте, скільки він коштує, та дещо інше з необхідного. А потім до мене "постукалася" в друзі полька, з якою я навіть не був знайомий, вона бачила фільм "Сибіріада", в якому знімався в Польщі. Також скинула гроші. А згодом передала прибори нічного бачення та медицину. Так все починалося.

І ми з Дашою вклалися. Перед війною якраз добре заробили на проєктах, відклали на машину та ремонт у квартирі. Все віддали. Відкрили цех із пошиття амуніції, де працювало п’ять кравчинь. На той час у наших хлопців майже нічого не було – розгрузок, плитоносок. Та що там казати: на блокпостах куленепробивні плити з ресор прикручували скотчем, бо не було чим. Магазини під патрони – просто клали в кишені. А потрібні спеціальні кишені, які розміщують спереду, щоб було зручно. Якщо бій, то має бути ще мішечок для скидання цих магазинів, щоб їх не втратити, бо все це на балансі і дуже важко потім списати. Пізніше все необхідне почали завозити з-за кордону, а в перший місяць – вигребли все з продажу. Друзі кажуть: "Дімоне, якщо міг би повернути час і тобі сказали, що ти витратиш стільки грошей, як би вчинив?" Кажу: "Навіть не задумуючись, все зробив би так само"». — про волонтерство в після повномасштабного вторгнення росії в Україну в інтерв'ю OBOZ.UA "Заберіть повістку!" Актор-воїн Дмитро Сова – про місце служби, два тижні життя у підвалі та теми, які оминає його відома дружина (26 листопада 2023 року)

  •  

«На знімальному майдан­чику чотирисерійного фільму «Асистентка». Хоча ми були зна­йомі ще раніше. Є така програ­ма: «SOS: дитячі містечка». Ак­торським колом ми збирали для дітей на спортивний майданчик. Ми їздили до цих діток, а у цьо­му товаристві була і моя май­бутня дружина. А згодом ще раз зустрілися на знімальному май­данчику, грали закоханих і от… догралися». — про перше знайомство з з Дашою Легейдою в інтерв'ю Дмитро Сова: Із Дарією грали закоханих… І догралися (18 лютого 2022 року)

  •  

« Ми разом знімалися у фільмі "Черкаси" – однак там не пересікалися, бо в неї був один знімальний день. А так бачилася в різних компаніях, кілька разів їздили до дітей-сиріт у Бровари на запрошення спільних друзів, які займалися благодійністю. Познайомилися в жовтні 2020 року – теж на зйомках. Через тиждень сходили разом на дискотеку, і наступного дня я запропонував з'їхатися. Одружилися в серпні 2021 року». — про знайомство та одруження з Дашою Легейдою в інтерв'ю OBOZ.UA "Заберіть повістку!" Актор-воїн Дмитро Сова – про місце служби, два тижні життя у підвалі та теми, які оминає його відома дружина (26 листопада 2023 року)

  •  

«Це "Черкаси" – класна історія і класна команда. Я там знайшов нових друзів. Майже половина хлопців, з якими працював, зараз воюють. Олег Щербина – у розвідці, Руслан Коваль – морська піхота, Євген Авдєєнко – в "Азові", Михайло Воскобойник – у десантно-штурмовій, Роман Семисал, Олесь Каціон, Антон Толмачов – ми списуємося, постійно на зв’язку. Як актори, так і учасники знімальної групи – матроси, які брали участь у подіях, коли "Черкаси" заблокували в Криму. Ці хлопці знімалися з нами в картині та виступали консультантами». — про найулюбленіший фільм з творчого доробку та службу акторів у ЗСУ в інтерв'ю OBOZ.UA "Заберіть повістку!" Актор-воїн Дмитро Сова – про місце служби, два тижні життя у підвалі та теми, які оминає його відома дружина (26 листопада 2023 року)