Перейти до вмісту

Мірешкін Данило Олексійович

Матеріал з Вікіцитат
Мірешкін Данило Олексійович
Стаття у Вікіпедії

Данило Олексійович Мірешкін (12 червня 1991, м. Костянтинівка, Донецька область, Українська РСР) — український актор театру та кіно.

Цитати[ред.]

  •  

«Коли в дитинстві я дивився історичні фільми на кшталт "Хороброго серця", завжди трохи заздрив героям. Думав: щастить же людям – вони живуть у такий час, коли можна себе проявити і випробувати! Зараз всі українці так живуть. В якомусь сенсі саме завдяки подібним фільмам мені вдається швидко адаптуватися й пристосовуватися до обставин. А ще робити щось корисне. Звісно ж, ніколи не думав, що воєнна драма стане нашою реальністю. Але завжди намагався бути максимально чесним і відвертим у роботі. В серіалі "Я – Надія" це не складно, бо все, про що там йдеться, дуже близько й впізнавано як для акторів, так і для глядача». — про дитячі мрії стати актором в інтерв'ю comments.ua Актор Данііл Мірешкін: ми потрапили під артобстріл в окопі, за 200 метрів від позицій росіян (22 лютого 2023 року)

  •  

«Завжди був переконаний, що це не знадобиться, що я пацифіст і не здатен вбивати людей. Зараз це для мене вже не так непохитно. Як не дивно, в мене немає ненависті до росіян. Але я хочу справедливості! Хочу захистити себе, свою сім’ю і країну. І хочу, щоб ми жили за своїми принципами і правилами, а не за тими, які прагне нам нав’язати "руський мір". Тож вважаю, що маю право захищатися. А як воно буде – життя покаже. На початку повномасштабного вторгнення я двічі був у військкоматі. Перший раз сам прийшов, другий раз мене викликали. Але обидва рази відправляли додому, тому що в мене не було військової підготовки. Мене це зачепило… Відчув себе якимось неповноцінним, адже моя професія не дозволяла бути корисним Україні. Тому почав шукати будь-які можливості принести користь – наприклад, зайнятися волонтерством. А ще за власний ресурс вирішив набути якогось мінімального досвіду у володінні зброєю і пройшов домедичну та військово-тактичну підготовку. Вважаю, це не буде зайвим. Хоч нас переконують, що ситуація під контролем, я в цьому не впевнений. Всім слід бути готовими і морально, і фізично до того, що доведеться захищати свою країну». — про перспективи піти до лав ЗСУ в умовах війни в інтерв'ю comments.ua Актор Данііл Мірешкін: ми потрапили під артобстріл в окопі, за 200 метрів від позицій росіян (22 лютого 2023 року)

  •  

«Багато таких було. Але 24 лютого – то, мабуть особливий день. Коли все почалося, навколо так сильно бахкало, що машини у дворі просто розривалися від звуків сигналізації. Було дуже гучно! Ми живемо під Києвом, у Броварах, поряд з нами – військова частина. Біля неї прилетіла крилата ракета, а ми з родиною саме були неподалік… Пам’ятаю наше прощання – дуже щемливий момент: я відвіз доньку й дружину на Західну Україну, а сам повернувся додому. Дійсно страшно було, коли разом із французькими журналістами, яких супроводжував на схід країни, ледь не потрапили на окуповану росіянами територію. Або коли за 200 метрів від ворожих позицій в окопах брали інтерв’ю у наших хлопців і потрапили під артобстріл. Іншого разу було взагалі як у якомусь бойовику: ми виїжджали на авто під артобстрілом, бо вирішили прориватися, а не чекати, поки наш квадрат накриють. Їдемо – а блокпоста, через який пару годин тому заїжджали, вже немає – розбомбили вщент. Бачу – зверху звисають, іскрять і димлять перебиті дроти. Намагаюся їх об’їхати, і раптом оператор-француз, що сидів поруч, різко смикає кермо! Виявляється, я так зосередився на дротах, що не побачив фрагмент ракети, що стирчав з асфальту посеред дороги! Але, певно, найбільше злякався, коли вперше потрапив під артобстріл. Це було в Рубіжному – я саме був на вулиці і дуже розгубився, бо не знав, що робити. На пам’ять про той момент в мене навіть відео є – його можна в Instagram подивится. До речі, психіка дуже своєрідно на усе це реагувала. Я просто фіксував усе, що відбувається навколо, і робив те, що повинен робити. Лише потім, виконавши завдання, почав усвідомлювати, в яких обставинах опинився і чим це могло закінчитися». — про найстрашніший момент пережитий під час війни в інтерв'ю comments.ua Актор Данііл Мірешкін: ми потрапили під артобстріл в окопі, за 200 метрів від позицій росіян (22 лютого 2023 року)

  •  

«Мені подобається за ними доглядати. Вже наче якийсь ритуал – зранку приводити себе в порядок. Це допомагає налаштуватися на робочий стан, попрацювати над своїм настроєм. Іншими словами, коли приводжу до ладу вуса, приводжу до ладу і свій внутрішній світ. Майже сакральна процедура! (Сміється) Іноді ходжу і в барбершоп – для мене це як новий вид сауни. Обожнюю сауни! Там я релаксую, набираюсь сил і енергії». — про догляд за вусами та бородою в інтерв'ю comments.ua Актор Данііл Мірешкін: ми потрапили під артобстріл в окопі, за 200 метрів від позицій росіян (22 лютого 2023 року)

  •  

«У Донецькій області практично нікого не залишилося. А в Криму – так. У Криму мої батьки та молодша сестра. Одна з двох. Наймолодшу я забрав 2-3 роки тому до Києва. Зараз вона мене дуже тішить своєю проукраїнськістю, бо до цього вона була досить інфантильною... Батьки не займають активну політичну позицію, але від цього не легше. Вони представники аморфної частини населення, яка дотримується думки: "Ми тихенько посидимо, ми ж ні на що не впливаємо, нічого не вирішуємо". І мені від цього усвідомлення дуже боляче. Нещодавно я просто видалився із сімейного чату». — про те, що перестав спілкуватися з батьками Актор Мірешкін зізнався, що не спілкується з батьками з Криму через війну: видалився із сімейного чату (16 лютого 2023 року)