Перейти до вмісту

Ламах Євген Олегович

Матеріал з Вікіцитат
Ламах Євген Олегович
Стаття у Вікіпедії

Євгеній Олегович Ламах (29 червня 1996, Лебедин, Сумська область) — український актор театру та кіно. Номінант на премії «Золота дзиґа» (2021) і «Кіноколо» найкращому акторові у головній ролі (2019, 2020), засновник мистецької платформи MDA (Метод Dійового Aналізу).

Цитати[ред.]

  •  

«Родина у мене переважно україномовна. Я навчався у гімназії з поглибленим вивченням української історії і мови. Російська література вважалася для нас зарубіжною, але серед однолітків чомусь було прийнято спілкуватися саме кацапською. Тоді не було розуміння, що у майбутньому наша мова може стати захистом від росіян. Потім я переїхав до Києва і повернувся до української. Інколи можу з кимось перейти на російську, але сподіваюся, що згодом це зійде нанівець. Проте за свої 27 років жодного разу не стикався, щоб хтось з мого оточення – у в Києві чи в Сумах – тягнув сюди "рускій мір"». — про походження та навчання в російськомовному навчання на Сумщині в інтерв'ю ТСН "Я знову плакав, всередині все виверталося": інтерв'ю зірки серіалу "Одна родина. Весілля" Євгенія Ламаха (27 жовтня 2023 року)

  •  

«Питання стояло, як вижити та, чим я можу бути корисним. Кожен став перед вибором – або взяти зброю до рук, або допомагати ЗСУ. Мій колега, актор Женя Авдєєнко, який активно готувався до військового спротиву, відразу пішов служити. Коли він зателефонував мені з питанням, чи не знаю, де знайти тактичне спорядження, я пообіцяв допомогти. Так почалась моя волонтерська діяльність.

Ми з акторами їздили селами і містами України, показували фільми, збираючи на допомогу ЗСУ. Згодом авто, на якому ми пересувалися, зламалося, усі мої збереження вичерпалися, тому ми повернулися до Києва. Я продовжував волонтерити, але більш точково, співпрацюючи з іншими фондами». — про перші дні повномасштабного вторгнення в інтерв'ю ТСН "Я знову плакав, всередині все виверталося": інтерв'ю зірки серіалу "Одна родина. Весілля" Євгенія Ламаха (27 жовтня 2023 року)

  •  

«Я був вражений, наскільки ми сильні і незламні. Як вміємо об’єднуватися та боротися разом, коли ворог нападає. Раніше не бачив і не розумів, що українці – настільки сильна нація.

Захоплююся такими людьми, як Настя Пустовіт, яка з перших днів допомагає, як би важко це не було. Особливо зараз, коли збори закриваються дуже повільно. Вона для мене є справжнім прикладом волонтера». — про найбільше відкриттям за час волонтерства в інтерв'ю ТСН "Я знову плакав, всередині все виверталося": інтерв'ю зірки серіалу "Одна родина. Весілля" Євгенія Ламаха (27 жовтня 2023 року)

  •  

«Я за дипломатичний підхід. Спочатку намагаюся поговорити. Якщо діалог не допомагає, то треба діяти, але не агресивно: створювати соціологічні проєкти, медіапроєкти за участю експертів, залучати людей до вивчення історії, бо насправді з цього все починається. Ті, на кого і це не діє, самі себе зживуть. Ми маємо бути готові до того, що це тривалий процес і кропітка робота.

Але до колаборантів і росіян, які намагаються нас знищити, ніякої толерантності. Ми маємо діяти рішуче, як це роблять ЗСУ на фронті». — про спілкуватися українською мовою та важливість припинити споживати російський контент в інтерв'ю ТСН "Я знову плакав, всередині все виверталося": інтерв'ю зірки серіалу "Одна родина. Весілля" Євгенія Ламаха (27 жовтня 2023 року)

  •  

«Я не залежний від музики. Якщо хочеться щось послухати, то це переважно класична музика. Від 2015 року не дивлюсь російські серіали. До повномасштабної війни міг переглядати ютуб-проєкти російських коміків, але, звісно, зараз не слідкую за ними». — про зміну уподобань до повномасштабного вторгнення та згодом в інтерв'ю ТСН "Я знову плакав, всередині все виверталося": інтерв'ю зірки серіалу "Одна родина. Весілля" Євгенія Ламаха (27 жовтня 2023 року)

  •  

«Коли я ще тільки навчався, режисерка та фотограф Олеся Моргунець-Ісаєнко робила мені перші фотошоти. Тоді вона мені сказала: «У тебе фактурне обличчя, ти наче з минулого століття». Тому якось так повелося, що мене обирають в проєкти на історичну тематику або воєнну.

Ви праві, це дуже важко. Для мене це дуже велика відповідальність, бо теми, яких торкались ці стрічки, по-перше, дуже болючі для нас, по-друге, мають дуже важливу історичну цінність не лише сьогодні, а й для майбутнього. Важко ще й тому, що я не маю бойового досвіду.

Але герой – це завжди збірний образ. До повномасштабного вторгнення завжди у нас на знімальному майданчику були присутні військові, які мали бойовий досвід, я багато спостерігав, як хлопці себе поводять, як вони спілкуються, яка в них міміка.

Зараз багато акторів воюють в лавах ЗСУ. Володя Ращук, Женя Авдєєнко, Володя Канівець... Діма Сова зараз на військових навчаннях. І коли хлопці приїжджають у якусь відпустку, ми спілкуємося. Мій двоюрідний брат служить в лавах ЗСУ. Я знаю реальні історії. І хоча це важко, це ніщо в порівнянні з тим, що роблять пацани». — про гру військових у повнометражних фільмах та участь акторів у війні в інтерв'ю "Коротко Про" Євгеній Ламах – про зйомки у воєнних фільмах, період безгрошів’я, мову та майбутнє (25 жовтня 2023 року)

  •  

«Для мене кожен фільм має значення, тому що кожен фільм – це мій досвід. А досвід – це ріст. Тому не можу виділити один і сказати, що він для мене краще інших». — про улюблену стрічку в інтерв'ю "Коротко Про" Євгеній Ламах – про зйомки у воєнних фільмах, період безгрошів’я, мову та майбутнє (25 жовтня 2023 року)

  •  

«Ще на початку повномасштабного вторгнення сказав собі, що не буду грати українських військових. Я не маю на це права. Я не на фронті чи зі страху, чи через невміння воювати. Я не взяв зброю до рук, а деякі актори взяли. І це їхні історії. Я триста разів подумаю, перш ніж вийти на майданчик. Якщо, звичайно, буде йти мова, що потрібен саме я, буду розмовляти, щоб зрозуміти, чому саме я, а не Вова Ращук чи Діма Сова. Якщо почую у свою сторону якісь аргументи, які зможуть мене переконати, тільки тоді можу про це подумати. А так не буду хапатися за такі ролі, бо не маю на це ніякого права». — про відмову грати військових у фільмах в інтерв'ю "Коротко Про" Євгеній Ламах – про зйомки у воєнних фільмах, період безгрошів’я, мову та майбутнє (25 жовтня 2023 року)

  •  

«Чесно кажучи, не можу дати на це відповідь. Я не бачу себе збоку. Але чув, що про мене ходять якісь чутки. Я завжди люблю відстоювати свою точку зору. І роблю це настирливо, дехто навіть каже, що агресивно. Але це стається в моментах, коли переходять мої особисті кордони. Найчастіше це стосується професії. Коли бачу, що на знімальному майданчику, на театральній сцені роблять халтуру, то захищаю себе і в першу чергу свою професію. Тому, можливо, хтось і каже, що я поводжуся так, бо вважаю себе крутим актором. Особисто такого не чув, але припускаю, що так можуть говорити.

Останнім часом багато говорили про це з рідними, близькими. І моя агент мені сказала: «Можеш постаратися бути в таких ситуаціях простіше, якщо людина щось не гарне вчинила, просто відпусти, відійди в сторону, хай вона йде своєю дорогою». І тепер я так почав дивитися на такі ситуації. Хтось хоче просто заробляти гроші – це його справа. Я так не хочу, я хочу щось розказувати своєю роботою. Я дуже педантично ставлюсь до таких моментів». — про "зіркову хворобу" та ставлення до акторської професії в інтерв'ю "Коротко Про" Євгеній Ламах – про зйомки у воєнних фільмах, період безгрошів’я, мову та майбутнє (25 жовтня 2023 року)