Російське вторгнення в Україну (2022)

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Російське вторгнення в Україну 2022 року — відкритий воєнний напад РФ за підтримки Білорусі на Україну, початий о 5:00 24 лютого 2022 року. Вторгнення є частиною російсько-української війни, розв'язаної Росією 2014 року, участь у якій РФ намагалася заперечувати. В ЗМІ та документах російське вторгнення в Україну 2022 року розглядається як агресивна війна Росії проти України.[1][2][3][4][5] Генеральна асамблея ООН в своїй резолюції це російське вторгнення в Україну засудила та назвала його агресією Російської Федерації проти України.[6]

Цитати[ред.]

З українського боку (країна-жертва)[ред.]

 •  

Без провокації і з оголеною аґресією автократична Росія нападає на демократичну, але слабшу сусідню країну (нібито братню і слов’янську) і називає це самозахистом перед смертельною загрозою для себе. У цьому є зерно правди: для диктатури демократія і є загрозою[7]. — Зі статті «Напад Росії на Україну»

  Григорій Грабович
 •  

Зараз ми бачимо фактично дві різні тактики. Перша – як у Маріуполі, вони просто бомблять і все. Там не можна ні про яку тактику говорити. А є частина регіонів, де вони намагаються з нами грати в шахи, де вони теж вже намагаються розраховувати, а що ми далі зробимо, а яким буде наступний хід. Видно, що в них з’явилися оці продумані рішення, яких не було на початку[8].

  Ганна Маляр
 •  

Коли починалась війна, то у нас партнери казали, що вони й зброю нам не будуть давати, включаючи німців. Сьогодні у нас потужна підтримка зброєю[9].

  Михайло Подоляк
 •  

Я зазвичай у гарному гуморі, на позитиві. Робота йде, але їх багато. Орків дуже багато. Палимо, а вони лізуть і лізуть[10].

  Віталій Кім

З російського боку (країна-агресор)[ред.]

 •  

І зараз вбивають людей в Україні — навіщо? Наші пацани там гинуть — навіщо? Які цілі, друзі, які цілі знову? Гине молодість Росії та України, гинуть жінки та діти заради якихось наполеонівських планів чергового нашого Цезаря, так? Батьківщина, друзі, це не дупа президента, яку треба весь час мусолити, цілувати. Батьківщина — це бабуся жебрак на вокзалі, що продає картоплю. Ось це батьківщина[11]. — Коментуючи російське вторгення в Україну під час концерту в Уфі 18 травня 2022 року

  Юрій Шевчук

Міжнародна оптика[ред.]

 •  

Певна річ, людей на Заході лякає думка, що цей збройний конфлікт може поширитися на територію НАТО чи перерости у ядерний. Тож, боюся, уряди західних країн не погодяться закрити небо над Україною, і на їхнє рішення не вплинуть жодні благання. А це означає, що нам і далі доведеться безсило спостерігати за масовим убивством українців. І тому, навіть якщо я ще колись зможу бути щасливим, це щастя завжди затьмарюватиме провина через те, що відбувається зараз в Україні[12].

  Генрі Марш
 •  

Путін не переживе поразки своєї армії. Він же «крутий хлопець». Як тільки він покаже свою некомпетентність та слабкість, йому більше нічого буде запропонувати[13].

  Френсіс Фукуяма

Примітки[ред.]

 1. Зеленський підписав закон про примусове вилучення російського майна в Україні. Процитовано 14 березня 2022.
 2. ЗАКОН УКРАЇНИ Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів. Процитовано 14 березня 2022.
 3. Війна Росії проти України: звідки очікувати ударів?. Процитовано 14 березня 2022.
 4. Механізми кримінального переслідування агресії Росії проти України. Процитовано 14 березня 2022.
 5. Russia's war in Ukraine, explained(англ.)
 6. Агресія проти України: Резолюція Генасамблеї ООН
 7. Напад Росії на Україну
 8. ​​Ганна Маляр: «Росії в такій формі немає місця в цьому світі. Існування такої держави – це плювок всьому західному світу»
 9. Україна платить найбільшу ціну – своїми дітьми, – Подоляк про закриття неба над Україною, 24tv.ua
 10. Топ потужних фраз очільника Миколаївської ОДА Віталія Кіма: "Давайте їх спалимо", war.znaj.ua
 11. "Батьківщина – не дупа президента": лідер ДДТ отримав протокол за слова проти війни, Українська правда
 12. Генрі Марш: Вірити в майбутнє України – наш моральний обов’язок
 13. «Путин не переживет поражения своей армии. Он же „крутой парень“» Фрэнсис Фукуяма — о том, чем может закончиться война в Украине


Bookmark-new.svg