Перейти до вмісту

Російське вторгнення в Україну (з 2022)

Матеріал з Вікіцитат

Російське вторгнення в Україну 2022 року — відкритий воєнний напад Росії за підтримки Білорусі на Україну, що розпочався 24 лютого 2022 року. Вторгнення є частиною російсько-української війни, розв'язаної Росією 2014 року. Генеральна асамблея ООН в своїй резолюції засудила вторгнення та назвала його агресією Російської Федерації проти України.[1]

Цитати

З українського боку (країна-жертва)

  •  

Без провокації і з оголеною аґресією автократична Росія нападає на демократичну, але слабшу сусідню країну (нібито братню і слов’янську) і називає це самозахистом перед смертельною загрозою для себе. У цьому є зерно правди: для диктатури демократія і є загрозою[2]. — Зі статті «Напад Росії на Україну»

  Григорій Грабович
  •  

Російський військовий кораблю, йди на х*й![3]

 

Русский военный корабль, иди на х*й!

  — військовослужбовець з острова Зміїний, у відповідь на пропозицію російського військового корабля скласти зброю та здатися
  •  

Санкції доб'ють економіку Росії. Тобто зараз протягом 2-3 тижнів має бути вирішено. Я часто казав 2-3 тижні, але це від початку другої фази. От зараз вона починається. Думаю за три доби вони активно мають піти. І після цього 2 тижні вирішать все.[4]квітень 2022

  Олексій Арестович
  •  

Доброго вечора, ми з України.[5].

  Віталій Кім
  •  

Зараз ми бачимо фактично дві різні тактики. Перша – як у Маріуполі, вони просто бомблять і все. Там не можна ні про яку тактику говорити. А є частина регіонів, де вони намагаються з нами грати в шахи, де вони теж вже намагаються розраховувати, а що ми далі зробимо, а яким буде наступний хід. Видно, що в них з’явилися оці продумані рішення, яких не було на початку[6]. — травень 2022

  Ганна Маляр
  •  

Коли починалась війна, то у нас партнери казали, що вони й зброю нам не будуть давати, включаючи німців. Сьогодні у нас потужна підтримка зброєю[7].

  Михайло Подоляк
  •  

Світ захоплюється сміливістю українців. Нещодавно один автор на ночі поезії в Зальцбургу сказав мені: «Ви б'єтеся як леви». Я чую, що наша війна сприймається як війна за спільні з європейцями цінності. Також є великий інтерес до української культури, який нам слід використовувати для того, щоб про неї дізналися більше й захоплювались нею не менше, ніж українською армією[8].

  Люба Якимчук
  •  

Я зазвичай у гарному гуморі, на позитиві. Робота йде, але їх багато. Орків дуже багато. Палимо, а вони лізуть і лізуть[9].

  Віталій Кім
  •  

Я чудово розумію, що Путін буде пробувати вести цю війну до останнього — для того, щоб приховати злочини й приховати все те, що він зробив. Якщо Захід не допоможе нам достатньою мірою, аби його усунули від влади, аби вони зазнали повної поразки... противники будуть брати паузу, відновлюватися пару років і далі знову пробувати нас завойовувати. Тобто ця історія на багато років, вона не закінчиться зараз, на мою думку[10].

  Ярина Чорногуз

З російського боку (країна-агресор)

  •  

І зараз вбивають людей в Україні — навіщо? Наші пацани там гинуть — навіщо? Які цілі, друзі, які цілі знову? Гине молодість Росії та України, гинуть жінки та діти заради якихось наполеонівських планів чергового нашого Цезаря, так? Батьківщина, друзі, це не дупа президента, яку треба весь час мусолити, цілувати. Батьківщина — це бабуся жебрак на вокзалі, що продає картоплю. Ось це батьківщина[11]. — Коментуючи російське вторгення в Україну під час концерту в Уфі 18 травня 2022 року

  Юрій Шевчук

Інші

  •  

А я зараз вам покажу, звідки на Білорусь готувався напад[12]

 

А я сейчас вам покажу, откуда на Беларусь готовилось нападение.

  Олександр Лукашенко

Міжнарожна оптика

  •  

Вважаю, Путін все ще думає, що йому є ще чим грати. Його фінал – вийти з цієї війни на його умовах. Все стає зрозуміло з його промови 30 вересня. Він розглядає цей конфлікт як повномасштабну війну із Заходом і продовжує наполягати на тому, щоб усунути Україну з мапи світових справ. Також зрозуміло, що Путін не має наміру віддавати Донецьк і Луганськ, Херсон і Запоріжжя, а також Крим, які він уже захопив і проголосив частиною Росії[13].

  Фіона Гілл
  •  

Вторгнення Росії в Україну перевернуло глобальну енергетичну та продовольчу безпеку через те, як Росія використовує газ і нафту, а також блокаду, яку Путін запровадив у Чорному морі проти українського експорту зерна. Росія не просто вдарила по українському сільгоспвиробництву та портових потужностях для експорту зерна, а й спричинила світову продовольчу кризу. Це глобальні наслідки того, що російсько-українська війна не є регіональною війною[13].

  — Фіона Гілл
  •  

Певна річ, людей на Заході лякає думка, що цей збройний конфлікт може поширитися на територію НАТО чи перерости у ядерний. Тож, боюся, уряди західних країн не погодяться закрити небо над Україною, і на їхнє рішення не вплинуть жодні благання. А це означає, що нам і далі доведеться безсило спостерігати за масовим убивством українців. І тому, навіть якщо я ще колись зможу бути щасливим, це щастя завжди затьмарюватиме провина через те, що відбувається зараз в Україні[14].

  Генрі Марш
  •  

Початковою метою Путіна, коли він розпочинав вторгнення, був крах центральної української влади, встановлення маріонеткового уряду в Києві та місцевих урядів, які б присягнули на вірність Москві, з довіреними лідерами типу політичних комісарів, розміщеними по всій країні. Те саме, що ми бачили у 2014 році на частково окупованих Росією територіях Донецької, Луганської областей та Криму. Але, звичайно, цього не сталося. Отже, проблема Путіна полягає в тому, щоб контролювати людей на цих територіях, а не розігрувати версію потьомкінських сіл[13].

  — Фіона Гілл
  •  

Путін не переживе поразки своєї армії. Він же «крутий хлопець». Як тільки він покаже свою некомпетентність та слабкість, йому більше нічого буде запропонувати[15].

  Френсіс Фукуяма

Діячі культури

  •  

Ви не заслуговуєте на те, що переживаєте, не заслуговуєте на те, що зараз переживає Україна, що переживає ваш народ. Найбільше на світі ви заслуговуєте, щоб війна закінчилася. Ви нічого не зробили, щоб її спровокувати. Є речі, які я не розумію. Цю війну я не можу прийняти. Якби я був на 50 років молодшим, я вступив би до армії України.

  Ален Делон[16]

Примітки

  1. Агресія проти України: Резолюція Генасамблеї ООН
  2. Напад Росії на Україну
  3. https://bilopillia.city/articles/222589/chornovik
  4. https://suspilne.media/224526-rezultat-ciei-vijni-bude-viriseno-za-2-3-tizni-arestovic/
  5. https://bilopillia.city/articles/222589/chornovik
  6. ​​Ганна Маляр: «Росії в такій формі немає місця в цьому світі. Існування такої держави – це плювок всьому західному світу»
  7. Україна платить найбільшу ціну – своїми дітьми, – Подоляк про закриття неба над Україною, 24tv.ua
  8. Любов Якимчук: «Росії дуже вигідно, коли ми відмовляємося від своїх авторів»
  9. Топ потужних фраз очільника Миколаївської ОДА Віталія Кіма: "Давайте їх спалимо", war.znaj.ua
  10. «Пішла на фронт, щоб пережити втрату коханого»
  11. "Батьківщина – не дупа президента": лідер ДДТ отримав протокол за слова проти війни, Українська правда
  12. https://bilopillia.city/articles/222589/chornovik
  13. а б в Фіона Хілл: Ілон Маск передає повідомлення від Путіна
  14. Генрі Марш: Вірити в майбутнє України – наш моральний обов’язок
  15. «Путин не переживет поражения своей армии. Он же „крутой парень“» Фрэнсис Фукуяма — о том, чем может закончиться война в Украине
  16. Марина Корзун (2022-09-24). Ален Делон: Якби я був на 50 років молодшим, я вступив би до армії України. Процитовано 2023-12-23.

Джерела