Російське вторгнення в Україну (2022)

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Російське вторгнення в Україну 2022 року — відкритий воєнний напад РФ за підтримки Білорусі на Україну, початий о 5:00 24 лютого 2022 року. Вторгнення є частиною російсько-української війни, розв'язаної Росією 2014 року, участь у якій РФ намагалася заперечувати. В ЗМІ та документах російське вторгнення в Україну 2022 року розглядається як агресивна війна Росії проти України.[1][2][3][4][5] Генеральна асамблея ООН в своїй резолюції це російське вторгнення в Україну засудила та назвала його агресією Російської Федерації проти України.[6]

Цитати[ред.]

 •  

Без провокації і з оголеною аґресією автократична Росія нападає на демократичну, але слабшу сусідню країну (нібито братню і слов’янську) і називає це самозахистом перед смертельною загрозою для себе. У цьому є зерно правди: для диктатури демократія і є загрозою[7]. — Зі статті «Напад Росії на Україну»

  Григорій Грабович
 •  

Коли починалась війна, то у нас партнери казали, що вони й зброю нам не будуть давати, включаючи німців. Сьогодні у нас потужна підтримка зброєю[8].

  Михайло Подоляк
 •  

Певна річ, людей на Заході лякає думка, що цей збройний конфлікт може поширитися на територію НАТО чи перерости у ядерний. Тож, боюся, уряди західних країн не погодяться закрити небо над Україною, і на їхнє рішення не вплинуть жодні благання. А це означає, що нам і далі доведеться безсило спостерігати за масовим убивством українців. І тому, навіть якщо я ще колись зможу бути щасливим, це щастя завжди затьмарюватиме провина через те, що відбувається зараз в Україні[9].

  Генрі Марш
 •  

Путін не переживе поразки своєї армії. Він же «крутий хлопець». Як тільки він покаже свою некомпетентність та слабкість, йому більше нічого буде запропонувати[10].

  Френсіс Фукуяма
 •  

Я зазвичай у гарному гуморі, на позитиві. Робота йде, але їх багато. Орків дуже багато. Палимо, а вони лізуть і лізуть[11].

  Віталій Кім

Примітки[ред.]

 1. Зеленський підписав закон про примусове вилучення російського майна в Україні. Процитовано 14 березня 2022.
 2. ЗАКОН УКРАЇНИ Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів. Процитовано 14 березня 2022.
 3. Війна Росії проти України: звідки очікувати ударів?. Процитовано 14 березня 2022.
 4. Механізми кримінального переслідування агресії Росії проти України. Процитовано 14 березня 2022.
 5. Russia's war in Ukraine, explained(англ.)
 6. Агресія проти України: Резолюція Генасамблеї ООН
 7. Напад Росії на Україну
 8. Україна платить найбільшу ціну – своїми дітьми, – Подоляк про закриття неба над Україною, 24tv.ua
 9. Генрі Марш: Вірити в майбутнє України – наш моральний обов’язок
 10. «Путин не переживет поражения своей армии. Он же „крутой парень“» Фрэнсис Фукуяма — о том, чем может закончиться война в Украине
 11. Топ потужних фраз очільника Миколаївської ОДА Віталія Кіма: "Давайте їх спалимо", war.znaj.ua


Bookmark-new.svg