Роб Бауер

Матеріал з Вікіцитат
Роб Бауер
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Роберт Пітер Бауер (нід. Robert Bauer; 11 листопада 1962, Амстердам) — лейтенант-адмірал Королівського флоту Нідерландів, нині обіймає посаду голови Військового комітету НАТО (з червня 2021 р). Раніше був начальником штабу оборони — з жовтня 2017 по квітень 2021 рр.; заступник начальника оборони Збройних сил Нідерландів — з 1 вересня 2015 по 13 липня 2017 рр.

Цитати[ред.]

 •  

Важливим буде питання, і я поки не знаю відповіді, чи в усіх морях та океанах використання дронів може бути таким же ефективним, як у Чорному морі. Наприклад, у Балтійському морі подібні операції можливі, так само і в Середземному морі. Але в Атлантичному або Тихому океані? Не кажу, що це неможливо, але це буде по-іншому. І морським силам країн Альянсу потрібно буде вирішувати, як великий флот субмарин, авіаносців та інших традиційних сил зміниться з урахуванням цих дронів[1].

 •  

Загалом, я вважаю, що дрони й надалі відіграватимуть важливу роль. Не тільки на морі, але й на суші, а також зростатиме їхня роль у повітряних атаках в комбінації з ракетами. Ще одним важливим кроком буде поєднання дронів зі штучним інтелектом. Це буде елемент, який дозволить більш розумне використання БПЛА. Це те, що ми обов’язково будемо вивчати й вже це робимо. Як окремі країни, так і НАТО[1].

 •  

З 2019 року ми почали повертатися до колективної безпеки: змінили нашу оборонну стратегію, операційне планування, змінюємо військові сили, необхідні для виконання всіх цих завдань.
Тепер ми всі розуміємо, що за умов повернення до колективної безпеки час не на нашому боці. Тому що ворог вирішує, коли і де вони вас атакують, і як довго триватиме конфлікт. Україна, на жаль, у цьому переконалася[1].

 •  

Коли йдеться про те, як ми, як НАТО, дивимось на росію, то можна сказати, що є певні регіони, де путін досі досить сильний, але є й інші регіони, де він став слабшим через наслідки війни. Він говорить про те, що стане сильнішим. Але це потребує часу, потребує грошей. При цьому санкції залишаються чинними та ускладнюють модернізацію його війська[1].

 •  

Ми значно змінили та зміцнили наші позиції на східному фланзі. У 2016-му ми почали програму розширеної присутності[2]. у трьох країнах Балтії. І вже у 2022-му, після вторгнення рф, ми розширили її на такі країни, як Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія[1].

 •  

НАТО не може змусити країни-члени щось робити. Якщо ми говоримо про Німеччину і ракети Taurus, варто нагадати, що Німеччина — друга країна за обсягами наданої Україні військової допомоги.
Німеччина зробила надзвичайно багато для України та продовжить це робити, надаватиме системи ППО на кшталт Patriot, IRIS-T. А також надаватиме танки, бронемашини, боєприпаси[1].

 •  

Операції в Чорному морі — надзвичайний приклад інновацій, використання розвідувальних даних. І ви змогли без великих військових кораблів виштовхнути російський флот із Севастополя на інший бік Криму, і все завдяки морським дронам[1].

 •  

Росіяни не тільки на східному фланзі. Вони в космосі, росіяни у кіберпросторі, росіяни в Арктиці та на заході Атлантичного океану. росіяни в Африці, Середземномор’ї та Чорному морі. Росіяни навколо нас. І було б нерозумно фокусуватися тільки на східному фланзі, тому що росіяни не тільки там. Вони всюди. І саме тому НАТО постійно відслідковує їхні дії та відповідно реагує в разі необхідності[1].

 •  

Триває робота над потребами України, не тільки на час війни, але й після неї. Працюємо над посиленням взаємодії між українськими військовими та силами НАТО, йдеться про процедури, доктрини та обов’язково стандарти. Тут багато роботи. Останнім часом також триває робота щодо обміну інформацією про закупівлі[1].

 •  

Я маю повторити те, що казав Генеральний секретар НАТО: в Україні немає військ НАТО і немає планів розміщувати їх тут. Але, якщо окрема країна вирішить розмістити тут свої війська, вона має розуміти, що це матиме зв’язок з рештою Альянсу.
Ми пообіцяли один одному допомагати, якщо хтось опиниться у скрутній ситуації. Отже, треба бути впевненим, що країни НАТО провели консультації одна з одною, якщо вони хочуть такого рішення[1].

 •  

50 країн працюють у Контактній групі з питань оборони України. І з кожним місяцем вони дедалі більше усвідомлюють, що мають робити більше. Тому що війна триватиме і скоро не закінчиться, і Україна повинна переважити. Ми не можемо дозволити росії перемогти.
На мою думку, найважливіший заклик до всіх країн — ми повинні продовжувати підтримку України. Тому що наслідки перемоги росії у цій війні будуть набагато більшими і не обмежаться Україною[1].

Примітки[ред.]