Перейти до вмісту

Рафал Лемкін

Матеріал з Вікіцитат
Рафал Лемкін
Файл:Raphael Lemkin, Photograph 6 (cropped).jpg, Raphael Lemkin, Photograph 6.jpg
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Рафа́л (Рафаель) Ле́мкін (пол. Rafał Lemkin; 24 червня 1900 — 28 серпня 1959) — науковець-правник єврейського походження, фундатор дослідження геноциду; відомий, перш за все, своїми дослідженнями з історії трагедій вірменів і євреїв та запровадженням уперше слова геноцид, як правового поняття, офіційну розробку якого здійснив. Був першим із фахівців міжнародного права, який визначив злочини сталінського комуністичного режиму проти українців як геноцид та проаналізував геноцид в Україні в контексті міжнародного права.

Цитати[ред.]

  •  

Голодомор є класичним прикладом радянського геноциду, найдовшого й наймасштабнішого експерименту з русифікації, а саме — винищення української нації[1]. — Про Голодомор в Україні (1932—1933).

  •  

... Я все більше і більше ототожнював себе зі стражданнями жертв, число яких росло в міру того, як продовжував вивчати історію. Я зрозумів, що пам'ять не тільки покликана реєструвати події минулого, а й стимулювати совість людини. Незабаром пішли сучасні приклади геноциду, такі як різанина вірмен у 1915 р. Мені стало ясно, що різноманіття націй, релігійних груп і рас має важливе значення для цивілізації, бо кожна з цих груп покликана виконати місію і внести вклад в плані культури. ... Я вирішив стати юристом і домогтися заборони геноциду і його запобігання за допомогою об'єднання зусиль країн.[2]Про вивчення Геноциду.

  •  

Чому вбивство мільйона людей є меншим злочином, ніж убивство однієї особи?[3]Про Геноцид.

Примітки[ред.]