Перейти до вмісту

Некляєв Володимир Прокопович

Матеріал з Вікіцитат
Некляєв Володимир Прокопович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Володи́мир Проко́пович Некля́єв (біл. Уладзімір Пракопавіч Някляеў; нар. 1946) — білоруський поет, прозаїк, політик, лауреат декількох професійних та державних нагород за літературну діяльність.

Цитати[ред.]

  •  

Національність — це не кров, це культура в крові.

 

Нацыянальнасьць — гэта ня кроў, гэта культура ў крыві.[1]

  •  

Першопочатково білоруська література — це поезія.

 

Ад пачатку беларуская літаратура — гэта паэзія.[1]

  •  

Загалом Нобелівська премія — це лотерея.

 

Увогуле Нобэлеўская прэмія — гэта лятарэя.[1]

  •  

Україні вдалося зберегти свою мову і культуру, національну гордість, що дозволило зібрати ту силу, яка змогла протистояти Росії. Білорусів, навпаки, обікрали, забравши національну історію і вселивши, що до 1917 року країни зовсім не існувало, а все, що у неї є сьогодні, — це завдяки Росії. Люди, позбавлені історії та національної самосвідомості, не вийдуть на Майдан боротися за те, чого не відчувають і не розуміють.

 

Украине удалось сохранить свой язык и культуру, национальную гордость, что позволило собрать ту силу, которая смогла противостоять России. Белорусов, напротив, обворовали, забрав национальную историю и внушив, что до 1917 года страны вовсе не существовало, а все, что у нее есть сегодня, — это благодаря России. Люди, лишенные истории и национального самосознания, не выйдут на Плошчу бороться за то, чего не ощущают и не понимают.[2]

Примітки[ред.]