Перейти до вмісту

Луїза Мей Олкотт

Матеріал з Вікіцитат
Луїза Мей Олкотт
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Луїза Мей Олкотт (англ. Louisa May Alcott; 29 листопада 1832 — 6 березня 1888) — американська письменниця.

Цитати

[ред.]
  •  

Я більш, ніж наполовину переконана, що я — це чоловіча душа, вкладена якимось диваком природи у жіноче тіло… бо у своєму житті я закохувалась у стількох багатьох гарненьких дівчат і ані разу, хоча б трішки, у жодного чоловіка.

 

I am more than half-persuaded that I am a man's soul, put by some freak of nature into a woman's body...because I have fallen in love in my life with so many pretty girls, and never once the least bit with any man[1].

  •  

Я приємно провела час із моїми думками, і через це була щасливою.

 

I had a pleasant time with my mind, for it was happy[2].

Цитати з творів

[ред.]

Про Луїзу Мей Олкотт

[ред.]
  •  

Вона завжди хотіла писати готичні страшилки й усе життя гнітилась іміджем «письменниці для дівчаток». Але ж її «Маленькі жінки» — таки взірцева дидактично-психологічна проза про дорослішання дівчини в «жіночих утопіях»[3]. — З есею «Луїза Мей Олкотт»//«Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві»

  Ганна Улюра
  •  

В романі Олкотт триває Громадянська війна, батько Марч повертається додому поранений. Фізичні травми, ушкодження тіла – це чоловічий світ. Жінки тут возносяться. Не тільки стать у них пливка, сама тілесність їхня не піддається фіксації, «маленька жінка втікає»[3]. — З есею «Луїза Мей Олкотт»

  — Ганна Улюра
  •  

До речі, з самими «маленькими жінками» спочатку все було просто. Цю фразу використовували аж ніяк не для віншування жінок – так позначали дівчат старшого підліткового віку, ще не жінок, уже не дітей[4]. — З есею «Луїза Мей Олкотт»

  — Ганна Улюра

Примітки

[ред.]
  1. Louisa May Alcott by Louise Chandler Moulton, 1884, с. 49(англ.)
  2. Louisa May Alcott: Her Life, Letters, and Journals, 1889, с. 40(англ.)
  3. а б Ніч на Венері, 2020, с. 133
  4. Ніч на Венері, 2020, с. 132

Джерела

[ред.]