Курт Волкер

Матеріал з Вікіцитат
Курт Волкер
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Курт Волкер (англ. Kurt Volker [kurt fol'ker]) (нар. 27 грудня 1964, Пенсильванія) — американський дипломат. Постійний представник США в НАТО (2008—2009). Директор Інституту Маккейна в Арізоні (з 2011). Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України (з 2017).

Цитати[ред.]

  •  

Донбас — це територія, яка була захоплена і окупована, а у випадку Криму, Росія також анексувала цю територію. Це просто неприйнятно. Ви не можете просто прийти і захопити шматок чужої країни. Тому не може бути ніякого визнання, ніякої легітимності ні для російських кроків на сході України, ні в Криму[1].

  •  

Мій підхід полягає в тому, що немає різниці між окупацією Криму та окупацією Донбасу. Це — російське вторгнення і російська окупація. Єдина різниця, в тому, що росіяни визнають, що вони анексували Крим. Зрештою, це питання принципу, в реальності ж це те саме.
Якщо ми зможемо досягнути прогресу в одній сфері — на Донбасі — давайте це зробимо[2].

  •  

Так звані «Луганська Народна Республіка» і «Донецька Народна Республіка» є утвореннями, які створені Росією з метою породження на місці політичної реальності для того, щоб допомогти замаскувати роль РФ і зміцнити конфлікт, що триває, і вони мають бути ліквідовані.
Не існує місця для них в українському конституційному устрої. Мінські угоди спрямовані на відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, і ці утворення мають зникнути[3].

Примітки[ред.]