Перейти до вмісту

Кончаловський Андрій Сергійович

Матеріал з Вікіцитат
Кончаловський Андрій Сергійович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Кончало́вський Андрі́й Сергі́йович (Андрон Міхалков-Кончаловський, 20 серпня 1937, Москва) — радянський, американський і російський режисер, сценарист. Народний артист Росії (1980).

Цитати[ред.]

  •  

Просто сказати, що держава — це Володимир Путін. Безсумнівно, це і Путін. Але зараз ще мало держави в державі. Треба щось дужче, на мій погляд. Тим не менш, країна перестала кульгати десь, її можна сприймати як серйозну політичну, та не тільки, силу в світі. Її перестали ігнорувати[1].

  •  

Донбас тут ні причому. Донбас — не частина Росії. Донбас — це частина російської культури. А Крим — це територіально частина Росії... Я там був. Я знімав кіно... Я дуже люблю Крим. Я там провів більшу частину дитинства. Я думаю, що це був єдиний правильний сьогодні хід[1].

  •  

Звичайно, Росія цього допустити не могла, на мій погляд. Тому обставини сьогодні дуже трагічні. Я робив про це фільм «Битва за Україну». Україна опинилася між двома такими психологіями — східною, яку представляє Росія, і західною. Вона завжди була між. Тому в даний момент Україна переживає трагічний момент своєї історії[1]. — Заявивши, що навіть бачив документи про те, що американці у Криму повинні були ставити свою базу.

  •  

Я думаю, що буде прозріння українського народу: що ілюзія, що Україна може стати європейською країною, — це така ж ілюзія, що Росія може стати європейською країною...Я думаю, що зараз в Росії немає потреби мобілізуватися. Мобілізуватися — тобто «Батьківщина в небезпеці». А Батьківщина поки, слава богу, не в небезпеці. Я думаю, ми не збираємося воювати[1].

  •  

Ми змушені в Сирії захищати державний лад, так як якщо його не захищати, то буде те ж, що в Іраку та Лівії. А це саме фертильний грунт для тероризму[1].

  •  

Останні кілька років особливо помітно. І Сирія — одна з цегли бастіону російської імперськості[1].

  •  

Як тільки пішли в Сибір — стали імперією. У нас залишилася ця ментальність, але, здається, зараз головне завдання Росії — не втратити територіальної цілісності, а не завойовувати[1]...

  •  

Те, що Росія взяла Україну, точніше Крим... Україна завжди була і буде з Росією. Це ілюзія. Україна ніколи не зможе жити без Росії. Вона не витримає. Я більше скажу: Росія без України не витримає, а Україна без Росії — не виживе. Ми — один народ[1].

Примітки[ред.]