Перейти до вмісту

Довідка:Історія сторінок

Матеріал з Вікіцитат

Історія сторінки, також історія редагувань, або журнал версій, — службові сторінки, що існують для майже всіх сторінок Вікіцитат (за винятком Спеціальних сторінок та самих сторінок історії) і дають доступ до змісту і змін усіх попередніх версій сторінки, дат і часу їх створення, їх авторів.

Наявність сторінок історії, зокрема, важлива з юридичної точки зору, оскільки інформація, яку вони надають, є необхідною для виконання умов ліцензії, під якою доступні Вікіцитати.

Важливо: Історія сторінки та історія сторінки обговорення відповідної сторінки — різні історії редагувань.

Доступ до сторінки історії[ред.]

Для будь-якої сторінки, яка має історію редагувань, переглянути її можна, натиснувши вкладку «Переглянути історію» вгорі сторінки.

Вкладка «Переглянути історію» вгорі сторінки

Також перейти на історію сторінок можливо безпосередньо з деяких спеціальних сторінок, таких як Список спостереження, Нові редагування, Внесок користувача, та ін., натиснувши на відповідне посилання.

Записи сторінки історії[ред.]

Сторінка історії

Запис історії сторінки за замовчуванням має такі елементи:

  • (поточн. | попер.) — два посилання, натиснувши на які можна побачити відмінності між вибраною і останньою (поточною) версіями;
  • — перемикачі, якими можна вибрати дві довільні версії сторінки для порівняння. Перейти до порівняння можна натиснувши кнопку «Порівняти вибрані версії» над записами історії;
  • (100500 байтів) — показує об’єм версії сторінки в байтах;
  • (+1000), (-250) — показує обсяг змін в байтах для вибраного редагування. Збільшення розміру відображаються зеленим кольором, зменшення — червоним. Зміни більше ніж 500 байт відображаються жирним шрифтом;
  • (опис редагування) — короткий опис редагування, який користувач може залишити, при збереженні своїх змін (див. «Редагування сторінок»). Цей елемент може бути відсутнім;

Зміни в історії редагувань[ред.]

До історії сторінки вносяться всі нові внесені до неї правки. Однак в окремих випадках, адміністратори можуть вносити зміни до історії редагувань.

Однією з дій над історією сторінки, може бути об’єднання, чи розділення сторінок.

Також адміністратори можуть частково чи повністю приховувати інформацію про версію.


До причин такого приховування належать зокрема:

Використання історії редагувань[ред.]

Повернення до попередніх версій[ред.]

Про те, як повернутися до будь-якої з доступних попередніх версій, дивіться відповідну сторінку у Вікіпедії, чи на МетаВікі.

Постійне посилання[ред.]

Постійне посилання – посилання на версію статті, яке не зміниться після наступних редагувань). За ним можна завжди (окрім випадків приховування історії. Див детальніше розділ «Зміни в історії редагувань») перейти на конкретну версію, незалежно від змін, внесених до сторінки. В історії сторінки це посилання відображається як дата та час створення версії.

Також воно доступне для поточної версії сторінки на бічній панелі редагувань, як «Постійне посилання»

Див. також[ред.]

  • Інформація про історію сторінок на сайті МетаВікі: Help:Page history (англ.)