Даніель Ольбрихський

Матеріал з Вікіцитат
Даніель Ольбрихський
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Даніель Ольбрихський (пол. Daniel Olbrychski; нар. 27 лютого 1945, Лович, Польща) — польський актор театру і кіно, письменник.

Цитати[ред.]

Про Росію та її дії щодо України[ред.]

  •  

Рішення вашого [російського] президента про вторгнення російських військ на території незалежної України різко змінило ситуацію не тільки в цій частині світу. З подивом і глибокою скорботою спостерігав, як представники російського народу — ваш парламент — з оваціями схвалюють цей акт агресії[1].

  •  

Я <…> русофіл. Так само, як Адам Міхнік. Але я не путінофіл на даний момент[2].

  •  

<…> Натовпи росіян виходять на вулиці з портретами Сталіна, і цього я зрозуміти не можу, адже Сталін самих росіян знищив, по-моєму, більше, ніж Гітлер. І цього я не в змозі зрозуміти. І коли Путін багаторазово підкреслює, що найбільшою катастрофою ХХ століття є розпад СРСР… Але ж російське суспільство знало, за кого голосує! Це ж не було чимось невідомим. Тоді що, суспільство хоче повернення Радянського Союзу і ходить з портретами Сталіна? Це найбільше дивує мене в російському суспільстві. І це дуже дивувало Окуджаву і Висоцького — моїх братів…[2]

  •  

<…> Досі найбільші імператорські замашки були у німкені Катерини і у грузина Сталіна. Путін, можливо, теж хотів показати, що він — великий російський і великий імператор, і може бути таким же сильним, як та німкеня і той грузин. Але це неправильно — рівнятися на таких людей, таких російських лідерів[2].

Примітки[ред.]