Перейти до вмісту

Відкриття себе

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія

«Відкриття себе» (рос. «Открытие себя») — науково-фантастичний роман українського радянського російськомовного письменника Володимира Савченка з елементами психологічної та соціально-філософської фантастики.

Цитати з роману[ред.]

  •  

Неможливе — неможливо. Наприклад, неможливо рухатися швидше за світло... Втім, якщо це і було б можливо — чи варто намагатися? Все одно ніхто не побачить і не оцінить.

 

Невозможное — невозможно. Например, невозможно двигаться быстрее света… Впрочем, если это и было бы возможно — стоит ли стараться? Все равно никто не увидит и не оценит[1].

  •  

Люди, які чують за собою якусь неповноцінність, завжди нахабніші і хамовитіші за інших.

 

Люди, которые чуют за собой какую-то неполноценность, всегда нахальнее и хамовитее других[1].

  •  

Тепер же я став розуміти важливу властивість випадку — в житті або в науці, все одно: його однією розсудливістю не візьмеш. Робота з ним вимагає від людини швидкості і чіпкості мислення, ініціативи, готовності перебудувати свої плани... Але схилятися перед ним так само нерозумно, як і зневажати його. Випадок не ворог і не друг, не Бог і не диявол; він — випадок, несподіваний факт, цим все сказано. Оволодіти ним або втратити його — залежить від людини.

 

Теперь же я стал понимать важное свойство случая — в жизни или в науке, все равно: его одной рассудочностью не возьмешь. Работа с ним требует от человека быстроты и цепкости мышления, инициативы, готовности перестроить свои планы… Но преклоняться перед ним столь же глупо, как и презирать его. Случай не враг и не друг, не бог и не дьявол; он — случай, неожиданный факт, этим все сказано. Овладеть им или упустить его — зависит от человека[1].

  •  

Так що, незважаючи на відсутність відповідного посуду, у людини набагато більше підстав вважати себе рідиною, ніж, скажімо, у сорокапроцентного розчину їдкого натру. Якщо бути більш точним: людина — це інформація, записана в біологічний розчин.

 

Так что, несмотря на отсутствие подходящей посуды, у человека гораздо больше оснований считать себя жидкостью, чем, скажем, у сорокапроцентного раствора едкого натра. Если быть более точным: человек — это информация, записанная в биологический раствор[1].

  •  

Не в наших силах врятувати людство, але в наших силах не завдати йому шкоди.

 

Не в наших силах спасти человечество, но в наших силах не нанести ему вреда[1].

  •  

Сон — найкращий спосіб боротьби з сонливістю.

 

Сон — лучший способ борьбы с сонливостью[2].

  •  

І у Ейнштейна були начальники, і у Фарадея, і у Попова... але про них чомусь ніхто не пам'ятає. Це є порушення субординації!

 

И у Эйнштейна были начальники, и у Фарадея, и у Попова… но о них почему-то никто не помнит. Это есть нарушение субординации[2]!

  •  

А в ранковій транспортної тисняві на мене іноді находять напади ТТС — трамвайно-тролейбусного сказу, коли хочеться всіх бити по головах і швидше вибратися назовні...

 

А в утренней транспортной давке на меня иногда находят приступы ТТБ — трамвайно-троллейбусного бешенства, когда хочется всех бить по головам и скорее выбраться наружу[2]

Примітки[ред.]