Перейти до вмісту

Богдан Хмельницький (фільм)

Матеріал з Вікіцитат

«Богдан Хмельницький» — український радянський історично-пропагандистський фільм 1941 року режисера Ігоря Савченка про життя гетьмана Війська Запорозького Богдана Хмельницького. Картину знято на Київській кіностудії.

Цитати про фільм[ред.]

  •  

Події розгортаються в 1648 році. Україна знаходиться під гнітом Речі Посполитої. Через нестерпність ситуації козаки звертаються до гетьмана Богдана Хмельницького з призивом піти війною на польських шляхтичів. Гетьман починає збирати військо та шукати союзників. Все веде до масштабної битви, яка повинна відбутися біля урочища Жовті Води[1].

  — Олександра Калініченко
  •  

Стрічка була остаточно підписана до виробництва в травні 1940 року. Вона виконувала свої пропагандистські функції після гітлерівсько-сталінського переділу Європи. Однак, це також перший та один з небагатьох фільмів радянського періоду, який дозволяє собі розповідати про період Козаччини та звертатися до національно-історичної тематики[1].

  — Олександра Калініченко
  •  

На час свого виходу фільм вражав своєю масштабністю — в зйомках були залучені до трьох тисяч чоловік масовки. Підготовка до однієї з батальних сцен, яка тривала не більше двадцяти секунд, зайняла цілий календарний місяць. А самі зйомки проводилися на Львівщині, зокрема в Підгорецькому замку[1].

  — Олександра Калініченко

Примітки[ред.]