Балто-Чорноморська вісь

Матеріал з Вікіцитат
   держави ЄС, що не включаються в проект;
   тоталітарні держави, які прямо або опосередковано є союзниками Росії;
   держави, пов'язані з проектом в більшості проектів;
   держави, пов'язані з проектом в деяких проектах;
союзники Росії, які могли в деяких концепціях приєднатися до проекту.  союзники Росії, які могли в деяких концепціях приєднатися до проекту.
Вікіпедія
Вікіпедія

Ба́лто-Чорномо́рська вісь (англ. Baltic-Black Sea Axis) (також Ба́лто-Чорномо́рська дуга́ або Проект Ба́лто-Чорномо́рського сою́зу) — геополітичний проект артикульований деякими політиками і громадськими діячами, насамперед зі Східної Європи, як одне з можливих об'єднань держав в умовах багатополярного світу. Передбачає створення геополітичного об'єднання між так званим «Західним світом» (державами Західної Європи та Північної Америки) і «пострадянським простором» (особливо, Росією, її союзниками й іншими тоталітарними державами). Різні автори концепцій Балто-Чорноморської осі включають у проект не лише держави від Балтійського до Чорного моря, а також держави, що знаходяться з протилежних узбережь цих морів: Кавказу, Анатолії чи Нордичні країни. Спроби створення міжнародної організації серед цих країн обговорюється більш ніж 100 років, однак досі такі організації, якщо й створюються, не носять характеру «союзів» чи «альянсів».

Цитати[ред.]

  •  

Балто-Чорноморська вісь може й повинна стати одним із консолідуючих і стабілізуючих стрижнів нової Європи, а отже, невід'ємною її складовою. — 10-11 вересня 1999 року в Ялті під час саміту «Балтійсько-Чорноморське співробітництво: в інтегровану Європу ХХI століття без ліній розподілу», на якому обговорювалися питання активізації багатостороннього співробітництва на просторі між двома морями.

  — Президент України Леонід Кучма[1]
  •  

Я не втрачаю надії, що Балто-Чорноморський альянс — не тільки наше історичне минуле з часів Великого Литовського князівства. Певні історичні мотивації залишилися й досі. — Під час міжнародної конференції «Спільне бачення спільного сусідства», що була присвячена проблемам Балто-Чорноморського співробітництва, з 2 по 5 травня 2006 року у Вільнюсі.

  — перший Прем’єр-міністр Литовської Республіки Казимира Прунскене[1]
  •  

...ідея Балто-Чорноморського союзу, як одного з форматів європейської інтеграції України, є надзвичайно перспективною і важливою для нашої держави — 20 травня 2016 року в інтерв'ю телеканалу «Рада» після зустрічі 16 травня з главою польсько-української групи дружби у парламенті Польщі Міхалом Дворчіком.

  — Голова Верховної Ради України Андрій Парубій[2]

Примітки[ред.]

  1. а б Олексій Волович (2016-05-30). Балто-Чорноморський Союз: перспективи реалізації (частина 1). Архів оригіналу за 2020-01-28. Процитовано 2020-08-18.
  2. Олексій Волович (2016-05-31). Балто-Чорноморський Союз: перспективи реалізації (частина 2). Архів оригіналу за 2019-12-30. Процитовано 2022-06-26.