Перейти до вмісту

Історія математики

Матеріал з Вікіцитат
Історія математики
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Істо́рія матема́тики — галузь знань, що займається дослідженням походження та розвитку математичних відкриттів і методів, а також математичних праць минулого.

Цитати[ред.]

  •  

У такій науці, як математика, її історія щодо змісту переважно має своїм приємним завданням лише повідомляти про нові доповнення; наприклад, елементарну геометрію в тому обсязі, в якому виклав її Евклід, можна розглядати як таку, що стала відтоді наукою, яка не має історії.

  Г. Гегель[1]
  •  

Історія математики переконливо засвідчує, яка сила-силенна людей різних епох, національностей і рас об'єднується спільність ідей та прагнень.

  А. Н. Уайтхед[2]
  •  

Справжня історія математики для нас починається з першою пам'яткою, яка стосується лічби і порівняння фігур.

  М. Кантор[3]
  •  

Історія математики показує, що формальна логіка в сучасній математиці розвинулась у зв'язку з математичним символізмом внаслідок дії того самого економічного принципу. Геній нового часу взяв за об'єкт абстрагування самий метод давньої математики, але для того, щоб ступити перші кроки в такому абстрагуванні, щоб стала можливою сама думка про нього, треба було методові втілитись у певну чуттєву форму, придатну для побудови і свого роду інтуїції, — мусив виникнути й розвинутись сучасний алгебраїчний символізм. Цей символізм первісно з'явився і розвивався у зв'язку з практичними потребами математики, з математичним аналізом, і саме передусім з аналізом у галузі арифметики.

  І. Ю. Тимченко[4]

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

Математика в афоризмах, цитатах і висловлюваннях / Н. О. Вірченко. — Київ: Вища школа, 1974. — 272 с.