Середній Схід

Матеріал з Вікіцитат
Країни Середнього Сходу на мапі світу
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Середній Схід — умовне найменування району Західної Азії, розташованого між Європою та Пакистаном; іноді, особливо в англомовній літературі, замінює собою термін Близький Схід, але частіше розуміється як позначення сукупності країн Близького Сходу разом з Іраном і Афганістаном і тому в більшості випадків застосовується не окремо, а у складі об'єднаного терміну «Близький та Середній Схід». Як наслідок, «Середній Схід» застосовується часто тільки до Ірану та Афганістану, про інших кажуть Близький Схід.

Цитати[ред.]

  •  

«Насадження демократії», яке Сполучені Штати проводять зараз на Середньому Сході, означає насадження правил демократії. Іншими словами, навіювання людям, які раніше не мали вибору, що тепер вибір у них є[1]. — «Щоденник поганого року»

  Джон Максвелл Кутзее
  •  

Схід – це дві речі, дві дуже різні речі.
Перша – слово «Orient» досі відсилає нас до мрій про Схід, які можна було відчути й почути в літературі, живописі, музиці. Сьогодні ми називаємо це орієнталізмом.
Друга – сучасний Схід уже більш деталізований і навіть суто географічно вже розрізнений на окремі фрагменти. Середній Схід, Далекий Схід – це сьогодні дуже конкретна географічна реальність. Натомість слово «Схід» тепер позначає хіба що мрії дев’ятнадцятого століття[2].

  Матіас Енар

Примітки[ред.]