Перейти до вмісту

Pussy Riot

Матеріал з Вікіцитат
Pussy Riot
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Pussy Riot — російський феміністський гурт, який виконує музику у стилях анархо-панк, поп, електронна музика та ін. До сфери діяльності колективу входили анонімні несанкціоновані провокативні виступи у публічних місцях, які учасниці гурту знімали у ролі музичних кліпів та викладали до Інтернету. Тематика текстів пісень Pussy Riot стосується фемінізму, антиавторитаризму, критики російської влади та правоохоронних органів РФ.

Цитати[ред.]

2012[ред.]

 •  

Ми боролися за право співати, думати, критикувати. Бути музикантами та художниками, готовими зробити все, щоб змінити нашу країну, незважаючи на ризики. Ми продовжуємо нашу музичну боротьбу в Росії, і в нашій країні домінує зла людина. Ці чоловіки вважають незаконним називати себе феміністкою та співати панк-музику. [1]

 •  

Цей чоловік вважає незаконним відстоювати права спільноти геїв і лесбійок.[1]про Путіна.

 •  

Цей чоловік вважає, що не можна критикувати свій уряд.[1]про Путіна.

 •  

Цей чоловік вважає, що якщо ви співаєте і танцюєте неналежним чином, ви отримаєте два роки в'язниці!.[1]про Путіна.

 •  

Патріарх Гундяй вірить у Путіна. Краще б ця сволота вірила в Бога. — Гурт виконав цю пісню в Храмі Христа Спасителя в Москві в контексті протесту проти Путіна. Трьох жінок з гурту згодом заарештували, судили й ув'язнили.

 

Патриарх Гундяй верит в Путина. Лучше бы в Бога, сука, верил.

 •  

Голова КДБ, їхній головний святий
Веде протестувальників у СІЗО під конвой
Щоб Святішого не образити
Жінкам треба народжувати та любити. — панк-молебен «Богородиця, Путіна прожени»

2013[ред.]

 •  

Коли ми потрапили до в’язниці, Pussy Riot одразу стала дуже популярною та широко відомою, і вона перетворилася з простої групи на міжнародний рух. Будь-хто може стати Pussy Riot, варто лише надіти маску й активно протестувати проти чогось у своїй країні, де б це не було, що ти вважаєш несправедливим. І ми тут не як лідери Pussy Riot і не визначаємо, що таке Pussy Riot, що вони роблять або що говорять. Ми просто дві людини, які провели два роки у в'язниці за участь в акції протесту Pussy Riot. [2]

2014[ред.]

 •  

Система Путіна набагато слабша, ніж здається. [3]

Цитати про гурт[ред.]

 •  

Диявол знущався над нами. [...] У нас немає майбутнього, якщо ми допускаємо знущання над великими святинями, і якщо дехто розглядає це знущання як якусь цінність, як вияв політичного протесту, як прийнятну дію чи невинний жарт. — Патріарх РПЦ про виступ у Храмі Христа Спасителя.

  Кирило (Патріарх Московський)
 •  

Як, вона хіба досі не приєдналася до цієї групи? Я очікував, що вона запропонує їм виступити у Національному соборі Вашингтона або навіть зможе організувати для них концертний тур у всьому світі. Собор св. Петра в Римі, потім, можливо, виступ у Мецці та завершальний гала-концерт біля Стіни плачу в Єрусалимі. Якщо у Саманти Павер нічого не вийде, я буду розчарований. — Коментуючи зустріч Саманти Павер з учасницями Pussy Riot.

  — Віталій Чуркін , лютий 2014
 •  

Відбувається розправа над трьома молодими дівчатами. Суд показує, що в Росії посилюється цензура , запроваджується заборона на гласність , свободу слова , відкрите висловлювання в сучасному мистецтві. Процес над Pussy Riot руйнує поняття права і свободи людини, Росія відкрито заявляє у тому, що стає тоталітарною державою, яка до того ж відкидає свій світський характер. Іде суд над усім суспільством, якому показують, що воно має заткнутися, закритися. Я виступив проти. — Відповідь на запитання інтерв'юера "Чому вирішили заступитися за Pussy Riot?"

  — Петро Андрійович Павленський
 •  

Безумовно, Христос ближчий до Pussy Riot, ніж до тих, хто судить сьогодні цих дівчаток. Церква сьогодні фактично протиставляє себе християнським цінностям милосердя та добра.

  — Петро Андрійович Павленський
 •  

Якщо хтось дійсно вільний в Росії, то це ці дівчата.

  — Віктор Єрофєєв
 •  

На мій погляд, це порнографічна група, яка як мінімум винна в хуліганстві в православному храмі, не кажучи вже про те, що одна з їхніх учасниць публічно вступала в статевий акт на пізній стадії вагітності. Просто звичайні авантюристи, які, до речі, мають трохи відношення до порнографії.[4]

  Мілош Земан, у передачі Промови з Лану (Hovory z Lán) на Чеському радіо, 2 листопада 2014 р.
 •  

Цей випадок є частиною тенденції залякування та покарання опозиційних активістів Росії, яка останнім часом зростає. Ця тенденція викликає все більше занепокоєння ЄС. Повага до прав людини та верховенства права є важливою частиною відносин між ЄС і Росією. Засудження трьох молодих жінок, двоє з яких є матерями малолітніх дітей, до двох років позбавлення волі за мирне, навіть суперечливе, виявлення поглядів викликає глибоку тривогу. — Заява Верховного представника ЄС щодо вироку в Росії учасницям панк-рок-групи «Pussy Riot» , Брюссель, 17 серпня 2012 р.

  Кетрін Ештон

Примітки[ред.]