Перейти до вмісту

Яковлєв Василь Миколайович (художник)

Матеріал з Вікіцитат
Яковлєв Василь Миколайович (художник)

Василь Миколайович Яковлєв (рос. Василий Николаевич Яковлев, 1893–1953) — радянський живописець. Народний художник РРФСР (1943). Лауреат двох Сталінських премій (1943, 1949).

Цитати[ред.]

  •  

У зеленуватому небі, забризканому золотистими іскрами, чітко, ясно і вишукано намальовані, встають силуети середньовічних соборів, замків і палаців. Я не можу пригадати жодного міста, де цей архітектурний оркестр звучав би так чудово і прекрасно. Боже, яка краса, яке місто, і в той же час не чуже, а дивно чомусь рідне і близьке як спогади дитинства, невідомо чому виникає в душі хвилююче очікування якихось невідомих зустрічей, переживань. — Про Прагу.

 

В зеленоватом небе, забрызганном золотистыми искрами, четко, ясно и изысканно нарисованные, встают силуэты средневековых соборов, замков и дворцов. Я не могу припомнить ни одного города, где этот архитектурный оркестр звучал бы так великолепно и прекрасно. Боже, какая красота, какой город, и в то же время не чужой, а странно почему-то родной и близкий как воспоминания детства, неизвестно почему возникающее в душе волнующее ожидание каких-то неведомых встреч, переживаний[1].

Примітки[ред.]